12.12.2021.

15:11

Autor: Hina

Osijek-Šibenik

U prvom nedjeljnom ogledu 19. kola Prve HNL nogometaši Osijeka pobijedili su na svom stadionu Šibenik 3-1. Time su se Osječani vratili na sam vrh ljestvice.

Bijelo plavi imaju dva boda više od Rijeke, pet više od Hajduka (Osijek ima utakmicu više od Splićana) te osam više od Dinama (ali i tri utakmice više). Šibenik je ostao sedmi na ljestvici.

Utakmica na stadionu Gradski vrt počela je žestoko pa je tako Osijeku bilo potrebno samo šest minuta za dva pogotka. Već u 3. minuti Osijek je poveo, a napokon je za Osječane pogodak zabio Argentinac Ramon Mierez. Naime, kada su u pitanju utakmice Prve HNL Mierez je protiv Šibenika zabio prvi puta nakon 5. kola i 15. kolovoza kada je zatresao mrežu u ogledu protiv Rijeke. Već u 6. minuti bilo je 2-0. Nakon što Hiroš nije uspio zabiti lopta se odbila do Bohara koji je bio precizan i drugi puta je svladao Rogića.

Šibenik je kao i uvijek ove sezone igrao posve otvoreno te su se šanse nizale na obje strane, a već u 7. minuti bilo je 1-2. Pod gredu je loptu gromovito pospremio Antonio Marin i bio je to prvi pogodak Šibenika u posljednjih sedam utakmica protiv Osijeka. Naime, prošle sezone je Osijek četiri puta u prvenstvu pobjeđivao Šibenik 4-0, 3-0, 2-0 i 1-0, dok su ove sezone Osječani slavili 2-0 i 3-0.

Utakmica je nastavljena s velikim brojem prilika na obje strane, a prednjačio je Osijek pa je tako Kleinheisler u 33. minuti povećao na 3-1.

U nastavku se utakmice primirila u odnosu na prvih 45 minuta. No, opet je Osijek bio bolji, a šibenski vratar Rogić je spriječio i teži poraz svoje momčadi. Odlično je obranio u dva slučaja, kod udaraca Kleinheislera i Bohara. Utakmica se mogla zakomplicirati u 86. minuti kada je Šibenik bio blizu smanjenja na 2-3. Nakon kornera pucao je Marin, ali je osječki vratar Malenica nevjerojatnom reakcijom zaustavio loptu i spriječio dramu u finišu ogleda.

Utakmicu je sudila Ivana Martinčić.

Damjan Bohar asistirao je Mierezu za vodeći pogodak, postigao drugi te inicirao akciju za treći. Nakon utakmice je prokomentirao: Najvažnije je da su tri boda ostala u Gradskom vrtu. Odigrali smo odlično prvo poluvrijeme, stvarali prilike. Možda nismo smjeli onako primiti pogodak, ali zabili smo za 3:1, u drugom poluvremenu kontrolirali utakmicu. Šibenik je u nastavku imao samo jednu priliku koju je Malenica sjajno obranio, sve drugo bilo je na našoj strani.”

Bijelo-plavi su ispunili očekivanja i ponovno preuzeli čelnu poziciju na prvenstvenoj ljestvici. „Da, raritet u nogometu, ali evo danas se dogodio”, izjavio je trener Osječana Nenad Bjelica: „Mislim da smo zasluženo vodili u početku i na kraju zasluženo pobijedili. Čestitke našoj momčadi koja je danas opet dala svoj maksimum, prvo poluvrijeme odigrala sjajno, a u drugom održavala rezultat, ne ulazeći u neki preveliki rizik. Po ovom vremenu, koje nije bilo u korist nogometu, zahvala ide i našim navijačima. Nije bilo lako doći u ovakvim uvjetima, ali to je onih  naših tisuću dvjesto najvjernijih koji ne biraju ni mjesto, ni vrijeme ni utakmicu”, rekao je Bjelica. Valja istaknuti da je vjetar u prvom poluvremenu puhao prema osječkim vratima, ali to nije omelo osječke nogometaše – upravo suprotno. Osijek je s tri pogotka trasirao put do  novih bodova. „Eto, ispalo je kontra svake logike. Kada smo imali vjetar protiv sebe zabili smo tri gola, a u drugom kada nam je bio saveznik i kada smo mogli profitirati od toga, imali smo manje šansi. No, sve je to nogomet. Tako to treba i prihvatiti. Najvažnije je da smo pobijedili, da se nastavlja pozitivan niz, kaže trener Bijelo-plavih, najavljujući da se za sljedeću utakmicu s Hajdukom na Poljudu vraćaju Fiolić i Topčagić, tako da će biti još konkurentniji. To je i posljednja utakmica polusezone: „Radujemo se jednoj takvoj utakmici. Hajduk je u sjajnoj formi, mi također u dobroj. Vjerojatno će biti pun Poljud i nadam se da će to biti spektakl za sve. Naravno da idemo s najvišom mogućom ambicijom po tri boda, mi drugačije ne znamo. Dakako da će se nešto pitati i Hajduka jer igra kod kuće i to jako dobro, no vjerujemo u sebe i u ovaj niz, da ćemo ga nastaviti”, rekao je Bjelica, a Bohar poručuje: „Svi živimo za utakmice i derbije kakav će biti nadolazeći s Hajdukom. Siguran sam da će stadion biti ispunjen. Sada imamo šest, sedam dana odmora i pripreme za zadnju utakmicu. Znamo kakav je Hajduk, oni znaju kakvi smo mi, ali dat ćemo sve od sebe i vjerovati da ćemo osvojiti tri boda.”

Prva HNL, 19. kolo:

Osijek - Šibenik 3-1 (Mierez 3, Bohar 6, Kleinheisler / Marin 7)
Dinamo - Slaven Belupo (nedjelja, 17:05)

Subota:

Lokomotiva - Hajduk 3-3 (Elez 11-ag, Marić 63, Katić 86-ag / Livaja 33, Mlakar 77, 81)
Rijeka - Gorica 1-2 (Drmić 78 / Lovrić 64, Delfi 76)