18:52 / 21.09.2014.

Autor: Radio Osijek/GS

Poraz Osječana u Koprivnici

Obje su momčadi pokazale zbog čega se nalaze na dnu prvoligaške ljestvice. No u tom se dvoboju ipak bolje snašao Slaven Belupo. Pobijedio je 2:0, i to na krilima veterana Vugrinca i Filipa Ozobića.

Mlako su ušle u susret obje momčadi. Kao da se ne radi o sudbini Slavena ili Osijeka. Obje momčadi pokazale su kako ni jedna ni druga nisu slučajno gdje se nalaze. Istina, Osječani su imali loptu više u svojim nogama, a monotoniju je na tren razbio Mirić koji je u 12. minuti iskosa napucao Škorića umjesto da je centrirao u peterac. U 13. minuti udarac je isprobao Mišić, a lopta je otišla u korner koji je neuspješno izveo Barišić. U 15. minuti Mišić je s Barabanom odigrao dupli pas, no pucao je pokraj gola na sreću za Slaven Belupo. U 18. minuti Kurtović je odlično proigrao Barabana, koji je stigao loptu, no golman Slavena Kardum bio je brži i pred napadačem Osijeka pokupio loptu. Udarac je netom nakon toga ponovno isprobao Baraban, no pucao je preslabo za Karduma. Mreža se zatresla u 24. minuti, ugurao ju je nakon udarca Ozobića Mirić, no bio je u zaleđu, što je označio prvi pomoćni sudac Premužaj iz Varaždina. Prije toga 'slavenaši' su tražili igranje rukom, no Strahonja se nije oglasio. Potom je udarac u 28. minuti s 20-ak metara isprobao Mišić, a lopta je Karduma zamalo prevarila. U 36. minuti Mirić je propustio loptu Puriću koji je ubacio, no prilikom prihvata lopte koja je bila namijenjena Deliću ovaj se sudario s Cesarcem, a deblji je kraj izvukao Delić kojem su liječnici morali pružiti pomoć. Bilo kako bilo, Lončarić je pročitao i ovaj udarac 'slavenaša'. Pred kraj prvog poluvremena Slaven Belupo došao je u vodstvo. U 43. minuti Mirić je probio Barabana i desnu stranu, odlično je ubacio Ozobiću koji je s lakoćom s 10-ak metara zabio za 1:0. U nastavku utakmice Slaven je još jednom zatresao mrežu. Poništeni pogodak postigao je Melnjak, no na početku akcije jedan igrač Slaven Belupa bio je u zaleđu. Osječani su pokušali uzvratiti. Ubacio je Škorić, pucao Šorša, a loptu pokupio Kardum. U 52. minuti sudac nije sudio igranje rukom u kaznenom prostoru Saše Novakovića i tako evidentno prosudio na štetu Slaven Belupa. U 56. minuti Ozobić je probio lijevom stranom i ubacio, a s dva-tri metra loptu je promašio Mirić. Tri minute kasnije pred Lončarića je izbio Crepulja, no udarac mu je blokirao Jonjić. U 61. minuti odličan je udarac na gol Slavena uputio Mešanović, koji je pucao pokraj gola propustivši tako možda i najbolju prigodu Osječana za izjednačenje. I onda se dogodila odluka. Vugrinec se ušetao u kazneni prostor po lijevoj strani, pucao, loptu je skrenuo Jonjić i prevario Lončarića koji ju je pospremio u mrežu za veliko slavlje Slaven Belupa. Ozobić i Vugrinec, odnosno slaba Rukavinina momčad, ostavili su trenera Scoriju na trenerskom životu u Koprivnici.