19:12 / 16.02.2014.

Autor: Radio Osijek/HRT

Važni bodovi u derbiju začelja

Nogometaši Osijeka su u susretu 22. kola hrvatskog prvenstva lako pobijedili koprivnički Slaven Belupo s 4:1 (2:1), no i dalje su iza Slavena na ljestvici. Utakmica je i jednima i drugima bila od iznimne važnosti.

Osječani su na svom travnjaku u Gradskom vrtu poveli pogotkom Cesareca u 17. minuti, da bi gosti 10 minuta kasnije došli do izjednačenja zahvaljujući Braliću, koji je zabio autogol. U 29. minuti odgovorio je ekspresno Dugandžić, ponovno dovevši domaćina u rezultatsku prednost, na 3:1 povisio je Šorša u 75. minuti, a konačnih 4:1 postavio je u posljednjoj minuti Josip Barišić.

Zanimljivo, iako je iznad na ljestvici, Slaven Belupo je jedna od samo dvije momčadi koje su Osječani ove sezone uspjeli pobijediti, osim Koprivničana nadvisili su jednom i Zadar. Osijeku je ovo tek treća pobjeda u ovoj sezoni domaćeg prvenstva.

Rezultati 22. kola:

Petak:
Hajduk - Hrvatski dragovoljac 2-1 (Pašalić 46, Milić 61 / Mrčela 90+3)

Subota:
Istra 1961 - Lokomotiva 2-4 (Radonjić 33-11m, Blagojević 54 / Budimir 22, 42, Trebotić 62, 80)
Dinamo - Split 2-1 (Junior Fernandez 28, 53 / Kvesić 19)

Nedjelja:
Osijek - Slaven Belupo 4-1 (Cesarec 17, Dugandžić 29, Šorša 75, Barišić 90+1 / Bralić 27-ag)
Zadar - Rijeka 1-0 (Hrgović 65-11m)

1. Dinamo 21 15 4 2 40-15 49
2. Hajduk 22 12 8 2 39-20 44
3. Lokomotiva 22 12 3 7 37-30 39
4. Rijeka 21 10 8 3 37-19 38
5. Split 22 8 7 7 23-21 31
6. Istra 1961 22 8 5 9 32-34 29
7. Zadar 22 6 5 11 19-34 23