ŽNK Osijek - Nakon 12:0 protiv Rela, 3:1 s Amazonkama

12.08.2014.

12:31

Autor: Željko Kovačević

Nakon odličnog početka i pobjede od čak 12:0 u susretu s nogometašicama Real Goliadora iz Moldavije nogometašice Osijeka nastavile su natjecanje u 5. kvalifikacijskoj skupini Lige prvakinja pobjedom nad grkinjama iz kluba Amazones Dramas.

„Crveni karton koliko je pomogao toliko je i odmogao!“ – rekao je trener ŽNK Osijeka Zvonimir Kolak. Crveni je „pao“ u 19. minuti kada je Papadopoulou srušila Andrlić – „To je Grkinjama dalo dodatni motiv jer su mislile kako je bio neopravdano dosuđen“ – nastavio je Kolak – „Dale su, što se kaže, 110 posto, a nama nije odgovarala ta agresivna nerijetko i gruba igra“

Statistika je uvjerljivo na strani Osječanki, koje nakon što su s 12:0 pobijedili moldavsku ekipu Goliador Real, savladale i ekipu Amazones Dramas s 3:1. Dvadeset puta su Osječanke pucale prema golu od toga 10 puta u okvir. Grkinje tri puta, od toga dva puta u okvir. Baban je iz penala u 34. nakon što je srušena Lojna u kaznenom prostoru otvorila utakmicu, Šalek u 3. minuti sudačke nadoknade poluvremana zabija drugi, a treći je za Osječanke dala Joščak u 57. Jedini za Grkinje dala je Birtoiu u 74.

Posljednju utakmicu za prolaz dalje iz 5. skupine Lige prvaka Osječanke igraju u četvrtak u 17 sati sa ekipom subotičkog Spartaka u Gradskom vrtu.