Hrvatski radio

Radio Osijek

Dodatno unaprijeđeno dopisništvo HRT-a u Vukovaru

20.03.2025.

14:05

Autor: HRT Radio Osijek

.

.

Foto: HRT Radio Osijek / HRT Radio Osijek

Gradonačelnik Vukovara Ivan Penava i glavni ravnatelj Hrvatske radiotelevizije Robert Šveb potpisali su dodatak Ugovora o korištenju poslovnog prostora - Dopisništva HRT-a. Grad Vukovar uložio je dodatna sredstva u uređenje poslovnog prostora koji će sada imati gotovo 200 četvornih metara. 

Za ovu je namjenu izdvojeno 44.549,73 eura, a obnovljeno je 56,81 m2. - Proširenje je pokazatelj da je otvaranje dopisništva prije osam godina bio pravi potez, rekao je gradonačelnik Ivan Penava i dodao: - Ne samo kroz potrebu, drago nam je da ova priča nastavlja rasti, razvijati se. Siguran sam da će se nastaviti pružati kvalitetne informacije o onome što se zbiva na krajnjem istoku zemlje, odnosno zadovoljiti interes cjelokupne hrvatske javnosti, kao i dijaspore, rekao je vukovarski gradonačelnik.

.

.

Foto: HRT Radio Osijek / HRT Radio Osijek

Tom prigodom potpisan je dodatak Ugovora o korištenja poslovnog prostora s glavnim ravnateljem Hrvatske radiotelevizije Robertom Švebom: - Jedna od najvećih vrijednosti Hrvatske radiotelevizije naša je velika mreža dopisništava i centara diljem zemlje. Sa zadovoljstvom smo potpisali dodatak ugovoru s Gradom Vukovaru kojem zahvaljujemo na pomoći. Siguran sam kako će ovo biti od značajne koristi u daljnjem, kvalitetnijem pokrivanju lokalnih tema, kazao je Šveb.


Hrvatska radiotelevizija dopisništvo je otvorila 2016. godine, dok su se u trenutačne gradske prostorije uselili 2017. godine.

Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.