Osijek se probudio - zaleđen. Kiša, ledena kiša, jutarnja temperatura u minusu, okovala je Osijek u tanki ali opasni sloj leda na pločnicima, stazama i "neposoljenim" cestama, pa se građani upozoravaju da budu oprezni. Iz KBC javljaju o povećanom broju ozlijeđenih ptilikom pada, pa mole građane da ne izlaze bez potrebe.
-Zbog ledene kiše i poledice koje su zahvatile područje grada, Klinički bolnički centar Osijek bilježi povećan priljev pacijenata, ponajviše s ozljedama nastalim uslijed padova na skliskim površinama.
Naše službe rade pojačanim kapacitetom kako bi se svim pacijentima pravodobno pružila potrebna medicinska skrb.
Ovim putem apeliramo na građane da, ukoliko nije nužno, ne izlaze iz svojih domova, a u slučaju izlaska da budu maksimalno oprezni, koriste prikladnu obuću i izbjegavaju zaleđene površine. Pravovremenim i odgovornim ponašanjem moguće je smanjiti rizik od ozljeda, kaže se u priopćenju iz KBC.
Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.