Uloga matematike u razumijevanju podataka, kritičkom vrednovanju informacija i prepoznavanju manipulacija u suvremenom digitalnom okruženju - tim je temama usmjeren dvodnevni 6. Znanstveno-stručni skup "Inovativna nastava matematike" koji je otvoren na osječkom Ekonomskom fakultetu.
Posebna pozornost posvećena je pitanju kako nove tehnologije, digitalni alati i umjetna inteligencija mogu obogatiti nastavu matematike, ali i koje izazove donosi njihova prevelika ili nekritička uporaba.
Organizatori skupa su Fakultet primijenjene matematike i informatike, Udruga matematičara Osijek i Agencija za odgoj i obrazovanje.
Cilj je predstaviti suvremene metodičke pristupe poučavanju matematike, intenzivirati suradnju nastavnika matematike u Republici Hrvatskoj, kao i suradnju sa znanstvenom zajednicom, te na taj način potaknuti razvoj modernih metoda poučavanja i poduprijeti proces popularizacije matematike u društvu. Okupilo se oko 350 osnovnoškolskih, srednjoškolskih i sveučilišnih nastavnika matematike iz cijele Republike Hrvatske.
O Znanstveno-stručnom skupu za naš je program govorila predsjednica Programskog odbora skupa Ivana Kuzmanović Ivičić:
Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.