I ove se godine na Pravnom fakultetu održao Kongres studenata socijalnog rada, a krovna tema fokusirana je bila na umjetnu inteligenciju u socijalnom radu.
22.05.2025.
12:30
Autor: Radio Osijek
Pravni fakultet dvorana
Foto: Ana Mitar Šimić / Radio Osijek
I ove se godine na Pravnom fakultetu održao Kongres studenata socijalnog rada, a krovna tema fokusirana je bila na umjetnu inteligenciju u socijalnom radu.
“Umjetna inteligencija i etika u socijalnom radu: Budućnost odlučivanja uz tehnologiju”. Tehnologija, umjetna inteligencija i socijalni rad – spoj budućnosti i humanosti tema je kongresa kojom se želi istaknuti da i dalje umjetna inteligencija ne može zamjeniti čovjeka, ali može uvelike pomoći pri radu i sigurnosti, istaknula je predsjednica organizacijskog odbora studenata socijalnog rada, Arnella Beneš.
Dodala je kako smo svi okruženi tehnologijom i da je neupitno koliko ona utječe na našu svakodnevicu, ono što smatra kao najveći problem razvojem umjetne inteligencije je dehumanizacija kojom se čovjek sve više udaljava jedan od drugoga, a to može otežati i rad socijalnih radnika.
Na kongresu su izlagali brojni struičnjaci iz područja tehnologije, socijalnog rada i prava, a ulaz je bio slobodan za sve zainteresirane uz unaprijed prijavu.
Više u razgovoru Ane Mitar Šimić i Arnelle Beneš.
Razgovor
Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.
Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora
HRVATSKI RADIO
MEĐUNARODNI KANAL
NACIONALNI PROGRAMI