Posljednji četvrtfinalisti Hrvatskog kupa su nogometaši Varaždina koji su na domaćem terenu bili bolji od Osijeka i to s ukupnih 5-3 nakon jedanaesteraca.
04.12.2025.
08:15
Autor: HRT Radio Osijek / Hina
Osijek poražen u Varaždinu
Foto: Radio Osijek / HRT
Posljednji četvrtfinalisti Hrvatskog kupa su nogometaši Varaždina koji su na domaćem terenu bili bolji od Osijeka i to s ukupnih 5-3 nakon jedanaesteraca.
Uz 1-1 završilo je 90-minutno nadmetanje u Varaždinu. Osječani su poveli pogotkom Arnela Jakupovića u 38. minuti, dok je u 58. izjednačio Tomislav Duvnjak. Mreže su mirovale tijekom produžetaka pa se o pobjedniku odlučivalo udarcima s bijele točke.
U raspucavanju su svi igrači Varaždina bili precizni i mirni. Pogađali su Mamut, Vuk, Mamić i Puclin. Kod Osijeka su precizni bili Cvijanović i Matković, ali je Čolina promašio vrata, dok je udarac Jugovića obranio varaždinski golman Silić.
U prvom poluvremenu bolji je i opasniji bio Varaždin koji je propustio tri odlične šanse prije nego li su Osječani poveli. U 38. minuti Omerović je ubacio loptu u domaći šesnaesterac, a odlično je glavom reagirao Jakupović i doveo Bijelo-plave u vodstvo.
Domaći sastav je izjednačio u 58. minuti, a ponovno je u središtu pozornosti bio Duvnjak koji je prije nekoliko dana postigao efektan pogodak na Poljudu protiv Hajduka. I ovaj put je to bila Duvnjakova majstorija, odlično je pucao s 20 metara i izjednačio rezultat na 1-1.
Otvoreno se igralo i u ostatku utakmice s tim da su napadi Varaždina ipak bili češći i opasniji. U 61. minuti zaprijetio je domaći igrač Antunović, dok je u 68. bolje morao reagirati Jurišić na drugoj strani, ali je domaći vratar Silić zaustavio tu prijetnju.
Veliku šansu za potpuni preokret Varaždin je propustio u 78. minuti. Točnije, okvir vrata je spasio Osječane nakon udarca Mamića. Osječani su sjajnu šansu za ulazak u četvrtfinale imali u 83. minuti. Jugović je pucao, ali je domaći igrač Barać s vratarske linije spasio siguran pogodak.
U produžecima su oba sastava bila daleko rezerviranija negoli ranije te su već tada počeli razmišljati o jedanaestercima. Nikakve prave prilike nije bilo tijekom 30 minuta produžetaka, a tijekom udaraca s bijele točke domaći igrači su bili nepogrešivi i time je Varaždin ostvario prolaz dalje nakon što Čolina i Jugović nisu realizirali udarce s 11 metara.
Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.

Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora
HRVATSKI RADIO
MEĐUNARODNI KANAL
NACIONALNI PROGRAMI