Istra 1961 iznenadila Dinamo

10.05.2014.

21:51

Autor: HRT

Nogometaši Istre 1961 pobijedili su na domaćem terenu Dinamo 2:1 u susretu pretposljednjeg, 35. kola domaćeg prvenstva.

Poveli su gosti golom Ante Ćorića u 19. minuti. Izjednačio je Jure Obšivač u 58. minuti iz jedanaesterca. Prethodno je Jozo Šimunović dobio crveni karton pa je Dinamo ostatak susreta odigrao s igračem manje. Pobjednički pogodak zabio je Dejan Radonjić u 66. minuti.

Hrvatski prvak nastupio je u izmijenjenom sastavu. Zbog ozljeda i kartona, u Pulu su doputovali i kadeti i juniori zagrebačkog kluba. Usto ovo je bio rezultatski nevažan susret za Dinamo koji je već osigurao naslov, a pred njim je u utorak uzvratna finalna utakmica Hrvatskoga kupa u kojoj dolazi na Kantridu sa zaostatkom od 0:1 protiv Rijeke.

Šesta Istra 1961 sada ima 44 boda, sedam manje od Lokomotive i Splita, a Dinamo ima 81 bod, 14 više od druge Rijeke.

Lokomotiva protiv Rijeke po Europu

Danas još igraju Lokomotiva i Rijeka, a u nedjelju se sastaju Slaven Belupo i Zadar te Hajduk i Osijek. U petak je Hrvatski dragovoljac pobijedio Split 3:2.