Istra 1961 - Rijeka 0:1

27.03.2014.

12:20

Autor: HRT

Nogometaši zagrebačkog Dinama i Rijeke finalisti su Hrvatskog kupa. Rijeka je u Puli slavila protiv Istre 1961 s 1:0 i potvrdila pobjedu (2:1) s Kantride. Dinamo je na Maksimiru pobijedio Slaven Belupo s 2:1 i s ukupnih 4:1 osigurao svoje 17. finale nacionalnog kupa u povijesti.

U prvom dvoboju u Koprivnici Dinamo je slavio s 2:0 i s ukupnih 4:1 osigurao svoje 17. finale nacionalnog kupa u povijesti. Dinamo je poveo u 27. minuti kada je Alen Halilović proigrao Duju Čopa koji pogađa lijevi kut Slavenovih vrata, a u nastavku su Koprivničanci došli do izjednačenja, a strijelac je u 52. minuti bio Nikola Rak. Nakon zgoditka, gosti su u nekoliko navrata ozbiljno priprijetili vrataru Dinama Ježini, no u 83. minuti mladi Fran Brodić je udarcem s 18 metara riješio pitanje ukupnog pobjednika.

U drugom polufinalu Rijeka je u Puli slavila protiv Istre 1961 s 1:0 i potvrdila pobjedu (2:1) s Kantride.

Oko sedam tisuća navijača na stadionu Aldo Drosina gledalo je susret u kojem su Puljani do odlaska na odmor propustili tri prilike za gol. Riječani, koji su očekivano imali više loptu u nogama, finale su potvrdili u 68. minuti golom Ivana Krstanovića. Trener Rijeke Matjaž Kek iz Pule odlazi zadovoljan. U istupu trenera Istre 1961 Igora Pamića tuge nakon utakmice nije bilo; navijači su očekivali više.

Nakon dva Kup susreta, Istra 1961 i Rijeka na stadionu Drosina igrat će i treći uzastopni međusobni ogled. Već u nedjelju borit će se za ligaške bodove, a utakmica počinje u 19 sati.