Hrvatski radio

Radio Pula

Jako nevrijeme zahvatilo sjeverozapadnu Istru

02.09.2025.

10:40

Autor: HRT Radio Pula

Jako nevrijeme praćeno kišom i grmljavinom zahvatilo je jutros područje Umaga i Novigrada, a dijelom i Buja. 

Imamo opet puno poziva, poplave, prodor vode u stanovima, u podzemnim garažama i slične intervencije. Momentalno je angažiranih 40-ak vatrogasaca. Komunalna poduzeća kontroliraju šahtove i odvodne kanale, a vatrogastasci se bavi ispumpavanjem i saniranjem svih šteta koje su nastale. Štete će biti sigurno velike. Kad voda prodre u nečiji stan, u nečije skladište ili garažu, štete se broje odmah u tisućama eura.

Zapovjednik Javne vatrogasne postrojbe Umag Bojan Štokovac

Automobili su zapeli u bujici, mnoge su ulice i podrumi poplavljeni. Najteže je pogođeno područje Umaga i Novigrada. U manje od sat vremena Umagu je palo čak 100mm kiše po m4. Uz snažnu kišu u samo dva sata zabilježeno je gotovo 2000 udara munja. Cesta kod Dajle, između Umaga i Novigrada je potopljena. Neka su vozila traktorom izvlačena iz malih jezeraca koja su nastala uslijed velikih vodnih nanosa.

Zapovjednik Javne vatrogasne postrojbe Umag Bojan Štokovac

Galerija
Nevrijeme u Istri, Foto: Dragan Turina/HRT
Nevrijeme u Istri, Foto: Dragan Turina/HRTPoplavljena dvorana u Novigradu, Foto: Dragan Turina/HRT

Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.