Podravka je stekla još 10,09 posto dionica rovinjske Mirne i sada posjeduje 63,95 posto tog riboprerađivača.
17.11.2014.
14:03
Autor: Elvira Tripović
HRT logo
Foto: HRT / HRT
Podravka je stekla još 10,09 posto dionica rovinjske Mirne i sada posjeduje 63,95 posto tog riboprerađivača.
Izvješće o otkupu dodatnih dionica i preuzimanju Mirne, koprivnička je tvrtka objavila danas putem Zagrebačke burze. Ovime je, čini se, završena priča o većinskom vlasništvu nad rovinjskom tvornicom, premda iz uprave Mirne i dalje osporavaju Podravki pravo raspolaganja s tridesetak posto dionica.
Kako je Trgovački sud u Varaždinu u tom slučaju nedavno presudio u korist Podravke, za danas sazvana skupština Mirne vjerojatno neće imati kvorum, jer je Podravka kao novi većinski vlasnik sazvala skupštinu za petak.
Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.

Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora
HRVATSKI RADIO
MEĐUNARODNI KANAL
NACIONALNI PROGRAMI