Hrvatski radio

Radio Rijeka

11:35 / 07.04.2022.

Autor: Radio Rijeka

MIK 2022: među izvođačima bit će dobro nam poznata lica, ali i glasovi!

FESTIVAL MIK

FESTIVAL MIK

Foto: - / MIK press

Festival će predstaviti 19 novih skladbi, a ove će godine raspjevana karavana Festivala Melodije Istre i Kvarnera svoje putovanje Kvarnerom početi 22. lipnja kada će se zapjevati u Kastvu, prvi puta na preuređenoj Crekvini.

Veliko finale ovogodišnjeg festivala održat će se 25. lipnja u Rijeci, na Trgu Riječke rezolucije, te će tako Rijeka kao matična festivalska luka biti domaćinom finala sada već okrugli 20. put!


Ove godine svakako treba naglasiti velik broj izvrsnih mladih pjevača, kao i povratak na MIK nenadmašne Tereze Kesovije te popularnog Mladena Grdovića. 


Popis odabranih skladbi, izvođača i autora, prema odabiru komisije su sljedeći:


1. 3. MAJ Daniel Moscarda

 (Daniel Moscarda – Daniel Moscarda)


2. BLUE EYED SWING Daniel Načinović

 (Josip Vuk – Daniel Načinović)


3. CVIĆE OD BRNISTRE klapa Kastav

 (Bruno Krajcar – Daniel Načinović)


4. FALA TI NA JUBAVI Karin Kuljanić

 (Goran Šarac – Robert Pilepić)


5. JOŠ DURAJU NAŠE CIME Joso Butorac i klapa Vinčace

 (Robert Grubišić – Zlatan Marunić)


6. KVARNERSKA VILA Andrina Frleta

 (Robert Grubišić – Mirjana Bobuš)


7. MENE ZOVE SVET Dino Guščić

 (Suzana Štefanić – Suzi Blečić)


8. MOJA POKORA Antea Hrelja

 (Aleksandar Valenčić – Suzi Blečić)


9. NAŠ JURE Erik Balija

 (Erik Balija – Ljubica Bestulić Stanković)


10. NISAN ZNALA REĆ VOLIN TE Lorenza Puhar

 (Alfred Šaina – Alfred Šaina)


11. O, MOJ CVITE Tereza Kesovija

 (Andrej Baša – Daniel Načinović)


12. OD ISTRE DO PREVLAKE Mladen Grdović

 (Viktor Jerić – Nikka Car)


13. RAJ, RAJ, RAJ Tea Vučak

 (Tea Vučak – Tea Vučak)


14. SRCE JE SRIĆNO klapa Tić

 (Robert Grubišić – Vjeko Alilović)


15. SRIĆA PUT DO SRCA ZNA Suzana Štefanić i Dario Terglav

 (Suzana Štefanić – Robert Pilepić)


16. SUNNY, SUNNY, SOLE, SOLE Nikolina Tomljanović

 (Robert i Lara Pilepić – Robert Pilepić)


17. ŠTERNA Lucija Rajnović

 (Aleksandar Valenčić – Suzi Blečić)


18. TO JUBAV JE Martina Majerle

 (Robert Grubišić – Vjeko Alilović)


19. VANKA JE ŠKURO Lado Bartoniček

 (Lado Bartoniček – Lado Bartoniček)


GRADOVI DOMAĆINI:

22.6. srijeda – Kastav

23.6. četvrtak - Malinska

24.6. petak - Rijeka - generalna proba

25.6. subota – Rijeka - završna večer



Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.