Akademski umjetnici Tomo Gerić sa skulpturom ''Majka i dijete'' te Krešimir Rod, čija umjetnina nosi tematski naziv ''Glava'' obilježili su ovogodišnje izdanje Goranske kiparske radionice, čiji je 35. saziv otvoren danas kod Lokvarskog jezera u Gorskom kotaru.
U Goranskoj kiparskoj radionici izrađen je impozantan broj monumentalnih skulptura od drva tijekom tri i pol desetljeća njezina rada. Povjesničarka umjetnosti Branka Arh naglasila je da je u 35 saziva sudjelovalo 80 autora koji su napravili 87 skulptura.
Što se umjetničkih dosega tiče, upozorila je da ovogodišnji sudionici Tomo Gerić i Krešimir Rod, nastavljaju niz sjajnih kipara iz elite hrvatskog kiparstva. Gorskom kotaru radove su ostavili Ivan Kožarić, Kažimir Hraste, Kuzma Kovačić i mnogi drugi. Poslušajte izjavu:
Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.