Kultni stadion Kantrida u petak, 8. svibnja, s početkom u 13:30 sati, ugostit će 22. Olimpijski festival dječjih vrtića grada Rijeke.
07.05.2026.
11:46
Autor: Radio Rijeka
Sara Kolak
Foto: Aleksandra Szmigiel / REUTERS
Kultni stadion Kantrida u petak, 8. svibnja, s početkom u 13:30 sati, ugostit će 22. Olimpijski festival dječjih vrtića grada Rijeke.
Na ovoj tradicionalnoj sportskoj manifestaciji snage će odmjeriti 520 djevojčica i dječaka, promičući duh olimpizma pod poznatim motom „I ja ću biti olimpijac“.
Na gradskoj razini natjecanja sudjeluje 12 ekipa iz vrtića More, Sušak, Rijeka, Žirafa i Mali Princ. Mališani će se natjecati u sedam olimpijskih disciplina, a najuspješnija ekipa osigurat će nastup na županijskom natjecanju koje će se 16. svibnja održati u Munama (Općina Matulji).
Svečanom otvorenju prisustvovat će zamjenik gradonačelnice Rijeke Vedran Vivoda, ravnateljica Dječjeg vrtića More Jasna Crnčić te dopredsjednik Riječkog sportskog saveza Vladimir Cvjetan.
Posebna gošća festivala bit će riječka olimpijka i proslavljena atletičarka Sara Kolak, koja će svojim prisustvom dodatno motivirati buduće sportaše.
Olimpijski festival dječjih vrtića pokrenuo je Hrvatski olimpijski odbor 2001. godine s ciljem da se djeci najranije dobi prenesu temeljne vrijednosti sporta: uvažavanje, izvrsnost i prijateljstvo. Ovogodišnju gradsku manifestaciju zajednički organiziraju dječji vrtići More, Rijeka i Sušak te Riječki sportski savez, pod pokroviteljstvom Grada Rijeke.
Olimpijski festival dječjih vrtića, arhivska fotografija
Foto: PR / Radio Rijeka
Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.

Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora
HRVATSKI RADIO
MEĐUNARODNI KANAL
NACIONALNI PROGRAMI