Bijeli vlak prošao Koprivnicom i stigao na drugo mjesto

23.03.2014.

16:58

Autor: Ivan Dorian Molnar

Nogometaši Rijeke izbili su na drugo mjesto prvenstvene ljestvice. U 27. kolu Riječani su u Koprivnici s 3:0 svladali Slaven Belupo. Bijeli iskoristili dva jedanaesterca, Čanađija ranije propustio izjednačiti s bijele točke.

27. kolo Prve HNL: SLAVEN BELUPO – RIJEKA 0:3 (0:0)

Gradski stadion u Koprivnici. Gledatelja: 1.800

Sudac: Igor Pristovnik (Zagreb)

Strijelci: 0:1 Krstanović 58' (11m), 0:2 Močinić 80', 0:3 Kramarić 90' (11m)

SLAVEN BELUPO: Pelin – Purić, Pranjić (od 77' Rak), Edson, Melnjak – Matoš (od 51' Brlek), Gregurina (od 60' Crepulja), Čanađija, Grgić - Glavina, Novinić.

RIJEKA: Vargić – Tomečak, Knežević, Lešković, Bertoša – Maleš, Močinić – Jugović (od 52' Mujanović), Brezovec (od 85' Moises), Ajayi (od 69' Kramarić) - Krstanović.

Stigli su Riječani u Koprivnicu „izrešetani“ ozljedama, Sharbini je otpao nakon Kup utakmice s Istrom 1961, dok je s klupe utakmicu počeo Andrej Kramarić. U početnom sastavu našao se Ajayi, koji je zauzeo mjesto na lijevoj strani riječke ofenzivne vezne linije.

Prilično usporenih prvih 45 minuta nije donijelo puno uzbuđenja za oko dvije tisuće pristiglih gledatelja u Koprivnicu. Međutim, domaćini su na početku ipak bili poduzetniji od Bijelih, koji su u prvih pola sata uputili tek jedan ozbiljniji udarac. U osmoj minuti nakon što je Vargić „boksao“ jednu loptu, neprecizan je bio Gregurina, a sedam minuta kasnije polukontru domaćih promašajem završava Purić.

Prvi udarac u okvir vrata Koprivničana uputio je u 16. minuti Josip Brezovec nakon dobre kombinacije s Ajayijem, ali Pelin je bio na mjestu i zaustavio pokušaj riječkog veznjaka. Opasno su živjeli Riječani u 25. minuti, morao je dva puta na visini zadatka biti Vargić. Prvo je zaustavio udarac Glavine, a onda i sjajno reagirao na pokušaj glavom Matoša, odbivši loptu u korner.

Ivan Krstanović zapucao je vrlo dobru priliku nakon pola sata igre, Ajayi ga je lijepom loptom izbacio, a napadač Bijelih pokušava prebaciti istrčalog Pelina – udarac na kraju preslab. Do kraja prvog dijela vrijedi izdvojiti još dobar pokušaj glavom Ajayija, koji odlazi preko domaćih vrata.

U nastavku nešto aktivniji Riječani, koji u 57. minuti dobivaju najbolju priliku. Mujanović je svojim ulaskom unio dosta živosti u gostujuće redove, ubacio je loptu s desne strane, a u kaznenom prostoru srušen je Ajayi. Za suca Pristovnika nema dvojbe – jedanaesterac. Kazneni udarac u pogodak za vodstvo pretvara Ivan Krstanović.

U 74. prilika za povratak u život domaćih. Mateo Bertoša igrao je rukom u kaznenom prostoru, a Pristovnik po drugi puta pokazao na bijelu točku. Loptu je uzeo Čanađija i srećom po Riječane – poslao je visoko iznad grede. Posegao je potom domaći trener Scoria i za Nikolom Rakom, pokušavši nešto promijeniti prema naprijed, ali Koprivničane nije išlo.

Sve nade domaćih u 80. minuti lijepim pogotkom pokopao je Ivan Močinić, a točku na „i“ stavio Andrej Kramarić pogotkom iz novog jedanaesterca, koji je u zadnjoj minuti izborio nakon prodora pokraj domaćeg braniča Edsona.

S tri boda u Koprivnici izbili su Riječani ponovno na drugo mjesto, s dva boda više od trećeplasiranog Hajduka, a 11 manje od vodećeg Dinama. Slaven Belupo nastavio je svoj „crni“ niz, Koprivničani za pobjedu ne znaju još od listopada prošle godine.