Deveta pobjeda zaredom: Primorje svladalo Mladost s 11:5

05.12.2014.

21:46

Autor: Vladimir Jurić

Vaterpolisti Primorja Erste banke došli su do devete pobjede u nizu u Triglav regionalnoj ligi, svladavši Mladost na bazenu uz Savu rezultatom 11:5 u derbiju kola Skupine A.

HAVK Mladost - Primorje Erste banka 5:11 ( 2:3, 2:2, 1:5, 0:1)

Zagreb – Plivalište Mladost. Utakmica 9. kola Triglav Regionalne vaterpolske lige. Gledatelja: 300. Suci: Mihajlo Čirić (Beograd), Mladen Rak (Dubrovnik). Delegat: Mlađan Prvan (Split).

HAVK Mladost: Pavić (3 obrane), Bukić 1, Jajčinović, Lončar 1, Dašić, Anzulović, Capan, Buha, Pavičić, Živković 1, Vukičević, Bašić 2, Marcelić (5 obrana), Lozina. Trener: Vjekoslav Kobešćak.

Primorje Erste banka: Vićan (7 obrana), Burić, Radu 1, Krapić 3, Peroš, Sukno 4, Muslim 1, Petrović, Mudražija, Elez 1, Vrlić, Garcia 1, Lazović, Buljubašić. Trener: Ivan Asić.

Igrač više: HAVK Mladost 12/5, Primorje EB 12/8.

Peterci: HAVK Mladost -, Primorje EB-.

Tri isključenja: Buljubašić – (Pri) 26'.

Isključenje s pravom zamjene: Lončar - (Mla) 20'.

Domaćini dolaze u vodstvo u trećoj minuti kada pogađa Bašić s igračem više. Gosti uzvraćaju u šestoj i sedmoj preko Krapića i Sukna koji pogađa za prvo vodstvo gostiju sa sedam metara. U posljednjoj minuti prve četvrtine Bukić izjednačava nakon što je Mladost iskoristila igrača više. Ipak, Primorje odlazi na mali odmor s minimalnom prednošću od 2:3 nakon što Garcia pogađa s igračem više.

U trećoj minuti drugog perioda igre, Primorje prvi put ima plus dva (4:2), nakon što je Sukno postigao drugi zgoditak, iskoristivši brojčanu prednost u bazenu. Domaćini se vraćaju golovima Bašića i Živkovića, nakon što su drugo isključenje dobili Petrović, a potom i Buljubašić. Ipak prednost gostima pred veliki odmor donosi trećim golom Sandro Sukno, nakon iskorištenog četvrtog igrača više za rezultat Mladost 4 – Primorje EB 5.

Treća četvrtina započela je u znaku golova. Prvo Elez pogađa za plus dva Primorja, rezultat je tada 4:6. Uzvrća Lončar za minus jedan, da bi potom Riječani otišli na pet pogodaka prednosti (5:10). Prvo šraubom iza sebe Krapić pogađa za plus dva, a onda Sukno, Muslim i ponovno Krapić koriste tri igrača više zaredom.

Posljednja četvrtina bila je siromašna golovima. Gledatelji su vidjeli tek zgoditak Radua u 29. minuti za konačnih 5:11. Gosti su se ponovno mučili u prve dvije četvrtine, da bi sve riješili u nastavku, točnije u trećoj četvrtini.