Posljednji vikend srpnja u Fužinama donosi zanimljiv sportski i kulturni program za sve generacije. U subotu i nedjelju, 26. i 27. srpnja, na jezeru Bajer održava se 4. Najviša SUP regata Fužine, događaj koji okuplja profesionalce, rekreativce i obitelji.
Regata u organizaciji VOP SUP Teama traje dva dana i uključuje utrke koje se boduju za SUP kup Kvarnera i SUP pokal Slovenije, pa se očekuje dolazak vrhunskih veslača iz cijele regije.
U subotu je na rasporedu brza i uzbudljiva Sprint/Technical regata u knock-out formatu, a navečer posjetitelji mogu isprobati veslanje na svjetlećim LED SUP daskama, uz stručno vodstvo.
Nedjelja donosi klasične utrke za sve uzraste i razine – od početnika do profesionalaca. Sudionici će biti raspoređeni u tri kategorije: Fun (do 2 km) za rekreativce i početnike; Race (do 4 km) za naprednije natjecatelje i Elite (do 6 km) za profesionalce.
Za djecu postoje zasebne kategorije: U12 (do 1 km) i U15 (do 2 km), kako bi se osiguralo sigurno i prikladno natjecanje.
Prijave i preuzimanje startnih brojeva održavaju se na obali jezera Bajer. Osim sportskih sadržaja, posjetitelji mogu uživati u prirodi, druženju i opuštenoj atmosferi Fužina.
Uz regatu, tijekom vikenda traje i završnica Cinehill filmskog festivala. U subotu u 12:30 sati svečano će se otvoriti Šetnica Kreše Golika, u čast poznatom redatelju rođenom u Fužinama. Staza uz jezero Bajer dobit će njegovo ime, a otvorenje se organizira u suradnji s lokalnim udrugama i školom.
Svake večeri od 19 sati Fužine postaju prava filmska pozornica s projekcijama na više lokacija, uključujući centar mjesta i jezero Bajer.
Za sve posjetitelje vozi i vlak Fužine Express, a karte se mogu kupiti u Turističkom uredu ili direktno u vlaku.
Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.