Hrvatski radio

Radio Rijeka

Ivica Kostelić jedri na Fiumanki

13.06.2025.

10:36

Autor: Radio Rijeka

Ivica Kostelić na brodu

Ivica Kostelić na brodu

Foto: Nel Pavletic / PIXSELL

Rijeka se u subotu, 14. lipnja ponovno pretvara u središte jedriličarskog i društvenog života. Održava se 26. Fiumanka, jedna od najpoznatijih regata na Jadranu! 

Osim glavne utrke, posjetitelje i sudionike očekuje bogat popratni program na moru i kopnu, uz atraktivne goste i besplatni koncert za građane.


Jedan od posebnih trenutaka ovogodišnje regate je nastup Ivice Kostelića, proslavljenog skijaša i strastvenog jedriličara, koji će zajedriti na brodu ACI Club Swan 36. Izjave za medije Kostelić će dati u 10:45 sati ispred broda na Gatu Karoline Riječke.


Dan u subotu počinje u 8 sati otvaranjem regatnog i info ureda na Terminalu i GAT-u, čime službeno kreću pripreme za glavnu regatu. 


U 10:45 sati medijima će se ispred broda ACI Club Swan 36 obratiti Ivica Kostelić, proslavljeni skijaš i strastveni jedriličar, ujedno i ACI-ev ambasador, koji će ove godine zajedriti na Fiumanki.


Zaključenje prijava za regatu predviđeno je u 11 sati, nakon čega u 11:30 sati sudionici s pratećim brodovima isplovljavaju prema startnoj liniji. 


Točno u podne starta 26. Fiumanka, s vanjske strane riječkog lukobrana, a regatna ruta vodi prema Kostreni i natrag u cilj u Riječkoj luci.


Uz jedriličarska natjecanja, na kopnu će tijekom dana vladati vesela atmosfera. Od 12 do 20 sati na Terminalu će glazbu puštati DJ Macola, dok će se između 14:30 i 16 sati ispred Terminala održati atraktivna prezentacija Porsche vozila talijanskog kluba Brigata Veneta – CLUB 911, koji u Rijeku dolaze s tridesetak automobila.


Zbog isplovljavanja cruisera i početka nogometne utakmice, vrijeme ulaska svih sudionika u cilj bit će skraćeno i završit će najkasnije u 18 sati. 


Večernji dio programa počinje u 20 sati nastupom grupe Trio za gušt na Terminalu, nakon čega će u 20:15 sati u Port Gardenu GAT biti proglašeni pobjednici regate.


Večer završava u svečanom i zabavnom tonu. Naime, u 21 sat na istom mjestu održat će se besplatni koncert grupe Daleka obala, otvoren za sve građane i sudionike ovog velikog riječkog nautičkog spektakla.

Daleka obala

Daleka obala

Foto: Josip Marković / za HRT

Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.