Jug petercima svladao Primorje, sljedeći okršaj finala na Kantridi

09.05.2015.

21:07

Autor: Vladimir Jurić

Nakon ruleta peteraca Jug CO pobijedio je Primorje EB 13:12 i izjednačio na 1:1 u finalnoj seriji doigravanja za prvaka Hrvatske.

Jug Croatia osiguranje - Primorje Erste banka 13:12 (1:1,2:4,2:2,3:1-5:4)

Dubrovnik - Gradski bazen Juga. Doigravanje za prvaka Hrvatske – finale, 2. utakmica. Gledatelja: 1100. Suci: Massimo Caputi (Italija), Branko Banovac (Split). Delegat: Željko Kaurloto (Split). Supervizor: Mlađan Prvan (Split).
Jug Croatia osiguranje: Bijač (7 obrana), Macan, Bošković 2, Janović, Younger, Fatović 1, Marković, Bušlje 1, Visković, Bautović, Bicari 1, Obradović 3, Popadić Batina, Ivanković. Trener: Vjekoslav Kobešćak.
Primorje Erste banka: Vićan (8 obrana), Burić, Radu 2, Krapić 1, Peroš, Sukno, Muslim, Petrović 3, Mudražija, Elez, Šetka, Garcia, Lazović, Buljubašić 1. Trener: Ivan Asić.
Peterci: Muslim 8:9, Bošković 9:9, Garcia -, Obradović -, Šetka 9:19, Younger -, Elez 9:11, Fatović 10:11, Sukno -, 11:11 Ivanković, Muslim 11:12, Đušlje 12:12, Garcia -, Obradović 13:12.
Igrač više: Jug CO 14/8 , Primorje EB 9/5.
Peterci: Jug CO -, Primorje EB 1/0.
Tri isključenja: Visković (12'), Radu (29'), Petrović (30), Janović (30').

Odlučujući peterac u sedmoj seriji realizirao je Paolo Obradović, nakon što je prije toga Garcia pogodio spojnicu. Gosti iz Rijeke imali su prigodu odnijeti pobjedu iz Gruža u petoj seriji kada je, pri rezultatu 10:11 za Primorje, Suknu Bijač obranio peterac.

Prva četvrtina završila je neriješeno, sa samo dva gola ukupno. Domaćine u vodstvo dovodi Bošković u petoj minuti sumnjivim pogotkom, nakon što je s igračem više pogodio prečku od koje se lopta odbila na gol-crtu, a sudac Banovac priznao gol. Minutu kasnije već je 1:1, nakon što igrača više koristi Garcia.

Primorje dobiva drugu četvrtinu rezultatom 4:2. U drugoj minuti nastavka Radu koristi igrača više za prvo vodstvo gostiju. Rezultat u egal vraća Obradović pogodivši s vanjske pozicije. Odličnim udarcem iskosa s desne strane Petrović ponovno dovodi Primorje u vodstvo 2:3, da bi u istoj minuti Bošković svojim drugim golom izjednačio na 3:3. Do velikog odmora Primorje preko Buljubašića s igračem više te kapetana Krapića odlazi na plus dva - 3:5.

U nastavku utakmice Obradović postiže dva gola za Jug, dok za Primorje pogađaju Radu i Petrović. U 17. minuti Sukno promašuje peterac i prigodu za tri razlike. Posebna drama viđena je u posljednjih osam minuta. Petrović trećim golom u 27. minuti odvodi Primorje na plus tri (8:5), da bi domaćini preko Fatovića, Bicaria i Bušljea izjednačili na 8:8, nakon čega se pristupilo izvođenju peteraca.