Kek nakon Zagreba: Pošteno odrađen posao

27.09.2014.

21:40

Autor: Ivan Dorian Molnar

Pošteno odrađen posao, poslije dva negativna rezulata došli smo do pobjede. Napravili smo ono što smo željeli i stigli bliže Dinamu, rekao je Matjaž Kek.

Nogometaši Rijeke ostvarili su očekivano, upisali nova tri boda i apsolvirali Pjesnike na Kantridi. Otvorilo se Bijelima u 22. minuti, u mreži Livakovića moglo se naći i više od tri lopte, ali na kraju je zadovoljan ostvarenom pobjedom bio trener Rijeke Matjaž Kek.

Pošteno odrađen posao, poslije dva negativna rezultata došli smo do pobjede. Napravili smo ono što smo željeli i stigli bliže Dinamu. Ciljali smo na otvaranje postora i dobro nam se s dva gola u pravom trenutku otvorilo. Poslije 3:0 mogli smo postići i još pokoji pogodak. Pokazalo se još jednom da Zagreb zna odigrati dobru utakmicu, moramo biti zadovoljni pobjedom protiv takvog protivnika, u susretu u kojem su možda i neke glave bile već u Sevilli. Neke stvari moramo popraviti, poraditi na njima. Igrali smo vrlo dobro i najvažnije je bilo da naša pobjeda nije dolazila u pitanje. Šteta što otpada Moises, koji je zbog ozljede ostao u svlačionici, rekao je nakon susreta Matjaž Kek.

Moises je u prvom dijelu dobio nezgodan udarac u zglob i na odmoru bio zamijenjen Ivanom Krstanovićem. Brazilca će se, prema prvim informacijama, teško moći očekivati u susretu sa Sevillom u četvrtak.

Na „pressici“ nakon utakmice bio je Željko Kopić, u zapisniku naveden kao glavni trener Zagreba (Dražen Medić nema licencu), kojem nije preostalo drugo osim čestitati Rijeci na pobjedi.

Rijeka je zasluženo pobijedila, sve čestitke. Bila je to dobra utakmica u odličnoj atmosferi. Smatram da smo prema prikazanom zaslužili ostvariti bolji rezultat. Igrali smo dobro prvih 25 minuta, imali kontrolu, ali onda je prvim pogotkom sve otišlo na mlin Rijeke. Rijeka je još jednom pokazala gdje je najjača, odličnom transformacijom iz obrane u napad stvara opasne prilike. Mi smo imali svoje prilike vratiti se u susret, igrali smo svoju igru i drago nam je što smo pokazali da možemo na Kantridi odigrati dobru utakmicu, kazao je Kopić, odgovorivši i na pitanje zbog čega Zagrebov stručni stožer nije posegnuo ni za jednom izmjenom u cijelom susretu.

Imali smo prilike i u drugom poluvremenu, naša je procjena bila da sve štima te da smo dovoljno opasni u ovom sastavu. Imali smo par situacija, smatrali smo kako možemo odraditi susret i s ovih 11 igrača, zaključio je Kopić.