21:06 / 29.10.2014.

Autor: Vladimir Jurić

Korak do Lige prvaka: Primorjaši bolji od Crvene zvezde

Vaterpolisti Primorja Erste banke nakon prve utakmice doigravanja za Ligu prvaka ostvarili su veliku pobjedu nad Crvenom zvezdom 14:11 i tako trasirali put u skupinu B Lige prvaka.

Crvena zvezda - Primorje Erste banka 11:14 (2:2, 2:3, 5:4, 2:5)

Beograd – Plivalište Tašmajdan. Prva utakmica III. kruga kvalifikacija za Ligu prvaka. Gledatelja: 900. Suci: Adrian Alexandrescu (Rumunjska), Alessandro Severo (Italija). Delegat: Dejan Perišić (Srbija).

Crvena zvezda: Šefik (5 obrana), S. Rašović 2, Drašović 1, Dimitrijević, Tomašević, Eskert, Bielić 1, V. Rašović 1, Ranđelović 1, Njegovan 1, Rackov, Obradović 4, Draksimović. Trener: Dejan Savić.

Primorje Erste banka: Vićan (9 obrana), Burić, Radu 5, Krapić, Rakovac , Sukno 3, Muslim 2, Petrović 1, Buljubašić, Elez , Šetka 2, Garcia 1, Lazović. Trener: Ivan Asić.

Igrač više: Crvena zvezda 11/5 , Primorje EB 11/7.

Peterci: Crvena zvezda -, Primorje EB -.

Tri isključenja: Drašković (CZ) - 26', Burić (PEB) - 30' i Obradović (CZ) - 31'.

Nakon početnih ispitivanja u prvih tri minute, Primorje prvo dolazi u vodstvo u četvrtoj, nakon što pogađa Sukno. Crvena zvezda izjednačava minutu kasnije pogotkom Bielića. U posljednjoj minuti prve četvrtine vidjeli smo po jedan zgoditak svake ekipe. Prvo pogađa Radu, da bi na 2:2 izjednačio Njegovan.

Drugu četvrtinu otvara brzim golom Garcia s igračem više. Minutu kasnije Primorje ima plus dva nakon drugog gola Radua. U 13. minuti vidjeli smo najveću prednost Riječana - plus tri (2:5) nakon pogotka Šetke. Do velikog odmora domaćini preko braće Rašović smanjuju na samo jedan pogodak zaostatka (5:6).

Treću četvrtinu dobivaju domaćini nakon prave golijade u kojoj smo vidjeli čak devet golova. Na kraju četvrtine na mali odmor otišlo se neriješenim rezultatom 9:9.

Posljednju četvrtinu s tri gola otvaraju gosti iz Rijeke, pa Primorje EB odlazi na nedostižnih plus tri (9:12). Obradović pokušava parirati gostima s dva gola, te smanjuje na 11:12. Ipak, kod Primorja se budi Muslim, koji s dva zgoditka donosi konačnih 11:14.