Kramarić debitirao asistencijom u pobjedi Hrvatske nad Ciprom

04.09.2014.

21:59

Autor: Ivan Dorian Molnar

Hrvatska nogometna reprezentacija uspješno je odradila pripremni ogled uoči početka kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2016. godine u Francuskoj. Cipar je u Puli „odglumio“ Maltu, a Hrvatska je trenutno 140. reprezentaciju svijeta svladala s 2:0, dvama pogocima Marija Mandžukića (18', 58').

U početnoj postavi Hrvatske našao se i Andrej Kramarić, koji je odradio svih 90 minuta. Rijekin napadač bio je prava „napast“ za Ciprane i u nekoliko navrata mogao se upisati u strijelce. U 18. minuti Kramarić je nakon dubinske lopte sjajno asistirao Mandžukiću za prvi od njegova dva pogotka.

Izuzetna mi je čast igrati s ovakvim imenima u hrvatskoj reprezentaciji. Važno je da smo pobijedili, hvala publici na podršci. Čeka nas sada Malta i nadam se dobrim rezultatima u kvalifikacijama. Uklapanje u igru reprezentacije? Srećom, u dobroj sam formi cijelu sezonu, ali ova je utakmica kao svaka druga. Šteta što nisam uspio zabiti i koji gol, ali najvažnija je pobjeda. Na meni je da i dalje dajem sve od sebe, rekao je nakon debija u hrvatskom dresu Andrej Kramarić.

Pokazao je tako najefikasniji strijelac i najbolji igrač HNL-a da mu je Niko Kovač s pravom dao povjerenje, a uoči sraza s Maltom u Zagrebu hrvatski izbornik imat će „slatkih briga“. Uz Kramarića, četvorica ostalih debitanata također su na stadionu Aldo Drosina pokazali svoju vrijednost. Danijel Subašić branio je svih 90 minuta za Hrvatsku, pa je vratar Rijeke Ivan Vargić odgledao susret s klupe.