Krstanović s bijele točke za "trobod" na Drosini

04.08.2014.

22:05

Autor: Ivan Dorian Molnar

Tvrdu utakmicu na Drosini odlučio je trenutak u 78. minuti, kada je Obšivač poslije udarca Kvržića igrao rukom u kaznenom prostoru. Siguran realizator s bijele točke za treću prvenstvenu pobjedu Rijeke bio je Ivan Krstanović.

Prva HNL – treće kolo: ISTRA 1961 – RIJEKA 0:1 (0:0)

Pula, Stadion Aldo Drosina. Gledatelja: 5000.

Sudac: Zlatko Šimčić (Koprivnica)

Strijelac: 0:1 Krstanović 78' (11m)

ISTRA 1961: Brkić – Vučko, Graf (od 84' Rahmanović), Obšivač – Pavlović, Huseinbašić, Blagojević, Heister, Woon – Špehar, Ivančić (od 66' Gregov).

RIJEKA: Vargić – Tomečak, Samardžić, Lešković, Leovac – Jugović, Brezovec, Jajalo (od 63' Zlomislić) Sharbini (od 46' Kvržić) – Kramarić (od 90' Mitrović), Krstanović.

Zadržali su nogometaši Rijeke korak s Dinamom i nakon tri kola uz Zagrepčane ostali jedina momčad sa stopostotnim učinkom. Ponovno nije bilo lako Bijelima igrati na Drosini, ali još je jednom za Puljane koban bio Krstanović, koji je s bijele točke pogodio za „trobod“ Rijeke.

Možda je daleko putovanje na Farske Otoke i natrag malo uzelo danak Riječanima, koji su na Drosini odigrali vrlo siromašnih prvih 45 minuta. U šahovskoj partiji malo je toga zanimljivoga vidjelo nešto više od pet tisuća gledatelja u Puli, na tradicionalno teškom gostovanju za Bijele. Pokazalo se takvim i ovog puta, Puljani su u prvom poluvremenu djelovali opasnije i imali izglednije prilike.

Počelo je udarcem Blagojevića u petoj minuti s 20-ak metara, kojeg je sigurno uhvatio Vargić. Pet minuta kasnije Huseinbašić je odnio jednu loptu na desnoj strani ispred Leovca, ubacio u sredinu, a najveću priliku Istre s 10 metara, sam i neometan zapucao je Ivančić.

Jedinu opasniju situaciju pred istarskim vratima Bijeli su kreirali u 12. minuti, kada je iz voleja iskosa iz kaznenog prostora potegao Jugović, a domaći čuvar mreže Brkić odbio u korner. Poslije Brezovčevog dodavanja iz kornera za Sharbinija, ubačaj riječkog veznjaka Blagojević je na prvi pogled skrenuo rukom, ali sudac Šimčić nije se oglasio. Riječani su forsirali igru u sredini, što nije bila isplativa taktika u prvom dijelu, jer je zgusnuti pulski zid držao Bijele daleko od vrata. S druge strane, Puljani su pritiskali do kraja poluvremena, bilježimo odličan udarac Blagojevića iz praktički skraćenog kornera u 34. minuti, koji je prohujao pokraj druge vratnice. Umalo je Sharbini u zadnjoj minuti prvog dijela „zakuhao“ situaciju pred vratima Vargića. U pokušaju da presiječe jednu visoku loptu Istre, Sharbini je na peterac poslao loptu prema Ivančiću, ali srećom po Bijele Lešković je u posljednji trenutak očistio ispred napadača Istre, a sudac Šimčić je ubrzo nakon toga poslao igrače u svlačionicu.

U nastavku se Istra dosta povukla, domaćini su se branili s petoricom u zadnjoj liniji, a Rijeka je jurnula naprijed. Pokušao je Kek unijeti malo živosti uvođenjem Kvržića umjesto Sharbinija, te već standardnom izmjenom Jajalo-Zlomislić nešto promijeniti u veznom redu. Kramarić je u 56. minuti dobro opalio s 18 metara, natjeravši Brkića na intervenciju. U 64. minuti publika je skočila na noge, domaći su tražili jedanaesterac nakon navodnog igranja rukom Leškovića poslije slobodnog udarca Blagojevića, no Šimčić je samo odmahnuo rukom. Riječani su minutu kasnije zatresli mrežu, Krstanović je ubacio s lijeve strane, ali Andrej Kramarić našao se u nedozvoljenoj poziciji.

Pokušao je sedam minuta kasnije Kvržić iz trka poslije ubačaja Kramarića, ali poslao je loptu pokraj vratnice. U 74. minuti Istra je imala najbolju priliku u drugom poluvremenu, sam je na boku ostao Heister i s 12 metara iskosa pucao silovito, a odličnom intervencijom svoja vrata spasio Vargić.

Puljani su odolijevali riječkim napadima sve do 78. minute. Tada je Kvržićev udarac rukom u kaznenom prostoru zaustavio Obšivač, a sudac Šimčić bez razmišljanja pokazao na bijelu točku. Još je jednom nepogrešivi realizator bio Ivan Krstanović – 1:0 za Rijeku.

Pokazalo se to dovoljnim za treći „trobod“ u prvenstvu, tradicionalno teško izboren na travnjaku Istre. Domaći su „pokazali zube“, ali objektivno kvalitetnija momčad Rijeke došla je do zaslužene pobjede, četvrte uzastopne u dvobojima s Puljanima. U zadnjoj minuti pobjedu je pogotkom mogao začiniti Kramarić, ali prizemnu loptu Krstanovića s lijeve strane najbolji strijelac Bijelih s tri metra nije dobro zahvatio.