Muke u završnici: Jolly slomio Kvarner 2010

12.04.2014.

20:15

Autor: Ivan Dorian Molnar

Kao i u Trnskom prije tjedan dana, košarkaši Kvarnera 2010 pali su u zadnjoj četvrtini. Terry Smith s 25 koševa (pet trica) slomio Riječane na Baldekinu.Šibenčani četvrtu dionicu riješili s 28:7.

A-1 Liga za prvaka – 4. kolo: JOLLY JBŠ – KVARNER 2010 73:56 (16:19, 18:15, 11:15, 28:7)

Dvorana Baldekin, Šibenik. Gledatelja: 300

Suci: Tomislav Vovk (Slavonski Brod), Martin Vulić (Zadar), Leo Roglić (Split)

JOLLY JBŠ: Gulam, F. Bubalo 8, Katura 14, Kozić, Vrlika 4, Surina, Mrva 7, Smith 25, D. Bubalo 8, Vrsaljko 7, Cinac.

KVARNER 2010: Stipčić 9, Veljačić 4, Čakarun 10, Boban 3, Šamanić, Krivec 6, Širko 12, Miličević, Mustapić 12, Čuić.

Na Baldekinu su ove sezone protiv Jollyja slavili samo Alkar (A-1 liga) i Zadar (prošlo kolo Lige za prvaka). Dobru su partiju u četvrtom kolu A-1 Lige za prvaka pružili košarkaši Kvarnera 2010, koji su pali tek u završnici. Šibenčani su prema „zagrebačkom receptu“ slomili Kvarneraše u zadnjih deset minuta.

LIGA ZA PRVAKA, REZULTATI 4. KOLA: Zadar - Šibenik 101:64, Zagreb - Alkar 80:84, Jolly JBŠ - Kvarner 2010 73:56, Cedevita - Cibona 79:77.

I dalje bez ozlijeđenog Škifića, ponajboljeg igrača, kao i bez Salamuna (lom ruke) i s nedovoljno oporavljenim Čuićem, Kvarneraši su ušli dobro u susret na Baldekinu. Imala je momčad Vladimira Anzulovića i plus šest (13:19) u prvoj dionici, pa i 20:25 u drugoj četvrtini, ali na odmor se otišlo s „nulom“ (34:34).

Izmjenjivalo se vodstvo u nastavku, dobro su Riječani parirali, držali četiri koša prednosti tijekom cijele treće dionice. Čakarun i Mustapić „hranili“ su u tom periodu „konto“ gostiju, koji su u zadnjih deset minuta ušli s plus četiri (45:49).

A onda su Šibenčani ubacili u „brzinu više“. Točnije, uslijedio je „show“ Amerikanca Terryja Smitha, koji je s tri trice (ukupno pet) potopio svaku nadu Kvarnera u moguću pobjedu na Baldekinu. Odmah na početku zadnje četvrtine odjurili su domaći na 57:51, a trica Mrve tri minute prije kraja donijela je i najveću prednost Šibenčanima do tada (62:52). Dvjema uzastopnim tricama potom Smith stavlja točku na „i“ za konačnu pobjedu Jollyja od 73:56.

Bio je to treći poraz košarkaša Kvarnera 2010, koje već u utorak na Kozali očekuje novi izazov. Gost Dvorane Dinko Lukarić je momčad Zadra, a susret počinje u 18 sati.