Pinedo zaustavio Primorjaše na putu do finala

30.05.2014.

20:45

Autor: Vladimir Jurić

Vaterpolisti Primorja nisu se uspjeli plasirati u finale Lige prvaka. Zaustavila ih je Barceloneta, rezultatom 10:8. Gotovo su uspjeli Primorjaši izjednačiti u trećoj i četvrtoj četvrtini, ali umjesto za prvo mjesto, sutra će u 18:30 za 3. mjesto igrati protiv Partizana.

Primorje Erste banka – CN Atletic Barceloneta 8:10 (2:3, 5:0, 2:3, 1:2)

Barcelona – Bazen Bernart Picornell. Druga polufinalna utakmica završnog turnira Lige europskih prvaka. Gledatelja: 400. Suci: Stavridis (GRE). Koryzna (POL). LEN delegati: Martin (HUN), Botlik (SVK).

CN Atletic Barceloneta: Pinedo (21 obrana), Sziranyi 1, Perrone 1, Munariz, Espanol 3, Minguell 1, Roca 1, Echenique 1, Ubović 2, Fernandez, De Lera, Petković, Libret. Trener: Jesus Martin.

Primorje Erste banka: Vićan (15 obrana), Radu 1, Buljubašić 1, Krapić, De. Varga 2, Sukno, Muslim 1, Petrović, Da. Varga 1, Obradović, Šetka, Garcia 2, Jelovina. Trener: Ivan Asić.

Isključenja: CN Atletic Barceloneta 9/4 , Primorje EB 11/3.

Peterci: CN Atletic Barceloneta 0/0, Primorje EB 1/0.

Tri isključenja: Minguel, Enchenique, Fernandez (BAR), Radu (PRI).

Vratar Barcelonete Daniel Pinedo s 21 obranom, glavni je krivac što se igrači Primorja Erste banke nisu plasirali u finale Lige eurooskih prvaka.

Utakmicu bolje otvaraju Primorjaši, koji nakon minutu i dvadeset sekundi imaju 2:0. Prvi gol postiže Muslim s igračem više, da bi na 2:0 povisio Radu. Domaćini smanjuju preko Ubovića i za samo tridesetak sekundi Eshenique izjednačuje na 2:2. Ipak do kraja četvrtine Buljubašić pogađa za prednost Riječana 3:2.

Druga četvrtina u cijelosti pripada Barceloneti, koja postiže pet golova. Za domaćine pogađaju Sziranyi, Roca, Ubović drugi put, Perrone i Espanol za velikih 7:3 na poluvremenu.

Nastavak susreta u znaku je pokušaja vaterpolista Primorja da se pokušaju vratiti u rezultatsku neizvjesnost. Prvo smanjuje Denes Varga. Uzvraća Espanol svojim drugim golom. Potom za Primorje pogađaju Daniel Varga i Garcia za minus dva (8:6), da bi na isteku predzadnje četvrtine Miinguel povisio na tri gola prednosti domaćina (9:6).

Četvrtu četvrtinu ponovno otvaraju gosti s dva gola zaredom - prvo Garcia pogađa za 9:7, a zatim i Denes Varga za 9:8 i tu je priča o povratku Primorjaša u susret završila. Nakon nekoliko obrana Pineda, točku na krajnji rezultat 10:8 za Barcelonetu stavlja svojim trećim golom Espanol.

Primorje Erste banka sutra od 18:30 igra utakmicu za treće mjesto protiv Partizana iz Beograda, dok od 20 sati Barceloneta protiv Radničkog iz Kragujevca igra za titulu prvaka Europe.