Primorje iz Istanbula nosi tri željena boda

17.12.2014.

20:33

Autor: Vladimir Jurić

Vaterpolisti Primorja Erste banke došli su do startne pobjede u Ligi prvaka pobjedivši Turskog prvaka Galatasaraya rezultatom 10:4.

Galatasaray - Primorje Erste banka 4:10 ( 0:2, 2:2, 1:1, 1:5 ) Istambul – Bazen Kalamis Facilities. Utakmica 2. kola skupine B Lige prvaka. Gledatelja: 300. Suci: Mark Koganov (Azerbajdžan), Boris Margeta (Slovenija). Delegat: Stefan Botlik (Slovačka). Galatasaray: Gezek, Simsek, Janović 1, Biyik, Kljajević, Gulenc, Nikić, Pasković, Vukičević 1, Korolija, Ozbek, Aksentijević 2, Sčepanović (9 obrana). Trener: Žarko Petrović. Primorje Erste banka: Vićan (9 obrana), Burić 1, Radu 3, Vrlić 1, Buljubašić, Sukno 2, Muslim 1, Petrović, Mudražija, Elez, Garcia 1, Lazović. Trener: Ivan Asić. Igrač više: Galatasaray 8/2 , Primorje EB 7/0. Peterci: Galatasaray -, Primorje EB -. Tri isključenja: Sukno (Pri) – 28', Buljubašić (Pri) – 30', Korolija (Gal) – 31'.

Nakon prilično brzog početka utakmice u kojem smo vidjeli nekoliko pogodaka vratnica domaće i gostujuće ekipe, Primorje dolazi u vodstvo u petoj minuti nakon zgoditka Sukna. Na isteku prve četvrtine vodstvo povećava Radu za 2:0.

Na početku druge četvrtine Burić povećava na 3:0 za Primorje. U dvanaestoj minuti Vukičević postiže prvi gol za Galatasaray nakon što koristi igrača više. Minutu kasnije Sukno postiže drugi gol za ponovnih plus tri (1:4). Do velikog odmora Aksentijević koristi igrača više za smanjenje rezultata na 2:4.

Treća četvrtina bila je siromašna golovima, pa je svaka ekipa dala po jedan. Za domaćine Janović, a za goste Garcia.

Svoju moć, unatoč tome što su u Istanbulu igrali bez povrijeđenih Šetke i kapetana Krapića, Primorje pokazuje u posljednjih osam minuta, koje su dobili rezultatom 5:1. U tom dijelu igre Radu postaje najbolji strijelac utakmice postigavši dva zgoditka, a njemu se pridružuju Muslim, Peroš i Vrlić za konačnih 10:4.

Vrijedi istaknuti oba vratara, Ščepanovića kod Galatasaraya i Vićana kod Primorja. Obojica su skupili po devet obrana.

Primorje se okreće idućem vikendu i obrani naslova pobjednika Hrvatskog vaterpolskog kupa.