Primorje na korak do naslova prvaka!

10.05.2014.

20:10

Autor: Vladimir Jurić

Primorje je u bazenu na Savi svladalo zagrebačku Mladost rezultatom 11:5. Tom pobjedom Primorje je stiglo nadomak dugo očekivanog naslova prvaka Hrvatske!

HAVK Mladost - Primorje Erste banka 5:11  (3:2, 1:4, 0:1, 1:4)

Zagreb – PVC Mladost. Druga utakmica doigravanja Prvenstva Hrvatske za 1. mjesto. Gledatelja: 500. Suci: Caputi (ITA) Severo (ITA). Delegat Brala (Rijeka). Supervizor: Bebić (Split).

HAVK Mladost: Pavić (11 obrana), Bukić , I. Milaković, Lončar, Martinić 2, D. Živković, Capan, K. Milaković 3 (1), Pavičić, I. Živković, Vukičević, Gagulić, Marcelić, Dašić.  Trener: Vjekoslav Kobešćak.

Primorje Erste banka: Vićan (5 obrana), Radu 2, Peroš, Krapić, De. Varga 3, Sukno, Muslim 1, Petrović, Da. Varga, Obradović 2, Šetka 1 (1), Garcia 1, Jelovina, Buljubašić 1. Trener: Ivan Asić.

Igrač više: HAVKMladost 10/2, Primorje EB 9/6.

Peterci: HAVK Mladost 1/1, Primorje EB 2/1.

Tri isključenja: Lončar (Mla) – 25', Dan. Varga (Pri) – 30.

Pobjedom nad vaterpolistima Mladosti 11:5, vaterpolisti Primorja Erste banke došli su na korak do osvajanja naslova prvaka Hrvatske. Riječanima je potrebna još pobjeda u srijedu 14. svibnja na svom bazenu na Kantridi, pa da slavlje može početi!

Utakmicu otvaraju gosti pogotkom Denesa Varge s igračem više u drugoj minuti. Dvije minute kasnije Martinić također koristi igrača više za izjednačenje. Nakon tri minute zatišja, Muslim je skrivio peterac kojeg koristi Kristijan Milaković za prvo vodstvo domaćina. U posljednjoj minuti isti igrač dovodi Mladost u vodstvo od dva razlike 3:1, da bi pri kraju četvrtine smanjio Buljubašić s igračem više na 3:2.

Na početku druge četvrtine Radu smanjuje na 3:3, u 12' Riječani ponovno vode nakon gola Garcije s igračem više. Dvije minute kasnije gosti po prvi put imaju dva razlike (3:5) nakon gola Muslima, a minutu kasnije i plus tri (3:6) nakon drugog gola Denesa Varge. Do velikog odmora Kristijan Milaković pogađa i treći put za minus dva Mladosti (4:6).

Treća četvrtina završila je sa samo jednim golom kojeg je za Primorje postigao Paolo Obradović u devetnaestoj minuti. Trinaest sekundi prije isteka pretposljednje četvrtine Denes Varga nije iskoristio peterac za plus četiri, pa se na odmor odlazi rezultatom 4:7.

Posljednju četvrtinu otvara Radu svojim drugim golom, a potom poentiraju Obradović, Šetka iz peterca i Denes Varga treći put za visokih plus sedam (4:11). Na isteku vremena, drugi put pogađa Martinić za konačnih Mladost 5 – Primorje Erste banka 11.

Od pet stotina gledatelja na zagrebačkom bazenu njih su oko tri stotine doputovali iz Rijeke kako bi neumorno bodrili svoju ekipu  i proslavili pobjedu, među njima i krimejski feštari i zametski zvončari. Bazenom na Savi orilo se "Ovo je Rijeka!".