20:03 / 05.11.2014.

Autor: Iz Budve Vladimir Jurić

Primorje "pomelo" Budvu

Vaterpolisti Primorja velikom su razlikom porazili sastav Budve i tako na najbolji način najavili subotnji derbi na Kantridi s Radničkim iz Kragujevca.

Trener Ivan Asić dao je prigodu vrataru Dejanu Lazoviću, a nije na raspolaganju imao Šetku, koji je ostao u Rijeci zbog bolova u vratu, te kapetana Krapića koji je u Budvi dobio virozu.

Budva – Primorje Erste banka 3:15 ( 1:2, 0:7, 1:2, 1:4) Budva – Bazen Dragan Trifunović. Utakmica 5. kola Triglav Regionalne vaterpolo lige. Gledatelja: 300. Suci: Mateo Jović (Mlini), Nikola Arnaut (Herceg Novi). Delegat: Milorad Murišić (Herceg Novi). Budva: Kralj, Vukmirović, Franeta, Ćetković, Kovačević, Manojlović, Radanović, Tešanović 1, Tenžera, Murišić 1, Tomanović, Vujašević, Konotar, Mitrović 1. Trener: Nebojša Milić. Primorje Erste banka: Lazović (7 obrana), Burić 1, Radu 3, Sukno 6 (2), Muslim 2, Petrović 1, Mudražija, Elez 1, Vrlić, Garcia 1, Čubranić, Buljubašić. Trener: Ivan Asić. Igrač više: Budva 7/1 , Primorje EB 9/5. Peterci: Budva -, Primorje EB 2/2. Tri isključenja: Petrović (PEB) – 32'.

Nakon početnog ispitivanja snaga u prve tri minute, gosti iz Rijeke s dva gola Sandra Sukna dolaze u prednost od 2:0. Rezultat smanjuje Tešanović, pa se s rezultatom 2:1 za goste otišlo na odmor.

Na početku druge četvrtine Tenžera je skrivio peterac koji realizira Sukno za svoj treći gol. Minutu kasnije Radu koristi igrača više. Do kraja četvrtine gol domaćih još su pogodili Radu, Burić, Petrović i dva puta Sukno za 1:9.

Treća četvrtina bila je siromašna golovima kao i prva. Domaća publika vidjela je drugi gol Budve koji je postigao Murišić. Do kraja četvrtine za Primorje su još pogodili Muslim i Radu, kojima je to bio drugi zgoditak (2:11).

U posljednjoj četvrtini vidjeli smo golove Eleza, Garcie, Radua i Sukna, te treći gol domaćina, koji je postigao Mitrović za konačnih 3:15.