Primorje ponovno bolje od Crvene zvezde za plasman u Ligu prvaka

12.11.2014.

20:19

Autor: Vladimir Jurić

Pobjedom nad Crvenom zvezdom od 15:8, vaterpolisti Primorja Erste banke drugu godinu zaredom plasirali su se u Ligu prvaka.

Neočekivano, već prežaljeni gosti iznenadili su domaćine. Nakon što su isplivali loptu nakon dvadesetak sekundi već imaju peterac poslije pogreške Burića. Peterac koristi Strahinja Rašović za vodstvo gostiju. Dvije minute kasnije već je 0:2, nakon što igrača više koristi Tomašević.

Primorje Erste banka – Crvena zvezda 15:8 (1:4, 4:2, 4:2, 6:0). Rijeka – Bazen Kantrida. Uzvratna utakmica III. kruga kvalifikacija za Ligu prvaka. Gledatelja: 900. Suci: Sergey Naumov (Rusija), Mark Koganov (Azerbejđan). Delegat Gianni Lonzi (Italija). Primorje EB: Vićan (6 obrana), Burić 1, Radu 4, Krapić, Buljubašić 2 , Sukno 1 (1), Muslim 2, Petrović 1, Mudražija, Elez 1, Šetka 1, Garcia 1, Čubranić. Trener: Ivan Asić. Crvena zvezda: Draksimović (5 obrana), S. Rašović 1 (1), Drašković, Tankosić, Tomašević 1, Eškert, Bijelić, V. Rašović, Ranđelović, Njegovan, Rackov, Obradović 1, Tanović. Trener: Dejan Savić. Igrač više: Primorje EB 11/7 ,Crvena zvezda 8/4. Peterci: Primorje EB 1/1, Crvena zvezda 1/1. Tri isključenja: Viktor Rašović (CZ) – 27'.

Domaćini prvi gol postižu u četvrtoj minuti, nakon što igrača više koristi Garcia. Do kraja četvrtine gosti odlaze na plus tri rezultatom 1:4, poslije pogodaka Obradovića te drugoga gola Tomaševića.

U nastavku, Primorje se ipak budi, pa dobiva drugu četvrtinu 4:2, za rezultat nakon 16 minuta igre 5:6. Golove za domaćine postigli su Muslim (2), Radu i Petrović.

Na početku treće četvrtine, Primorje prvi puta izjednačuje nakon što pogađa Radu. Tomašević trećim golom posljednji puta dovodi goste u vodstvo za 6:7.

Nakon toga Primorje preokreće rezultat, pa na kraju treće dionice stoji rezultat 9:8.

U posljednjih osam minuta postojala je samo jedna ekipa, a to je Primorje, koje je rezultatom 6:0 došlo do velike pobjede. Izborili su tako Riječani novi plasman u Ligu prvaka, u kojoj će se nadmetati u skupini "A", zajedno s Jugom, Spandauom, Partizanom, Galatasarayem i Szolnokijem.