19:10 / 11.01.2014.

Autor: Vladimir Jurić

Primorju polusezona vaterpolske lige

Vaterpolisti Primorja lako su u Zagrebu svladali momčad Medveščaka. Konačni rezultat nakon 32 odigrane minute bio je 16:5 za riječku ekipu.

Medveščak - Primorje Erste banka  5:16 (0:3, 1:3, 2:5, 2:5)

ZAGREB - Bazen u Utrinama. Utakmica 11. kola Triglav jadranske vaterpolo lige. Gledatelja: 100. Suci: Vlašić (Zagreb) i Bojanić (Koper). Delegat: Kučinić (Zagreb).

Medveščak: Selem (9 obrana), Stojanović, Anđelić, Škorić, T. Jelavić, Lazić 1, M. Jelavić, Tomašek, Kolar, Geratović 2, Lipar, Lovrić, Slade, Šarić 1. Trener: Zoran Curiš.

Primorje EB: Vićan (4 obrane), Radu 3, Peroš, Krapić, Mudražija, Sukno 3, Muslim 4, Petrović , Obradović 1, Šetka 2, Garcia 1, Jelovina (5 obrana), Buljubašić 2. Trener: Ivan Asić.

Jedanaestom pobjedom u nizu, izborenoj nakon lakšeg plivačkog treninga protiv Medveščaka, vaterpolisti Primorja Erste banke i službeno su osvojili naslov jesenskog prvaka u Triglav jadranskoj ligi. Odmah na početku utakmice, u četvrtoj minuti, gosti imaju 0:2 nakon gola Radua i Muslima. Do kraja prvih osam minuta još je pogodio Sukno.

U drugoj četvrtini raspucao se Radu, koji postiže dva zgoditka uz još jedan Buljubašićev. Pri kraju četvrtine vidjeli smo i prvi gol domaćina, koji postiže Geratović. Treću četvrtinu otvara drugim golom Sukno, koji postiže pogodak s igračem više. Odmah svojim drugim golom uzvraća Geratović. Slijedi nekoliko golova u nizu. Za goste pogađaju Muslim, Sukno, Šetka i Buljubašić, a za domaćine Marko Jelavić i Geratović za 3:11.

Zadnju četvrtinu svojim trećim golom otvara Muslim, a pridružuje mu se i Obradović prvim golom. Domaćini postižu pogotka u nizu - zabijaju Lazić i Šarić. Do kraja utakmice za Primorje pogađaju Šetka i Garcia, a Muslim zadnjim golom postaje strijelac utakmice s četiri postignuta pogotka.

Realizacija igrača više: Medveščak 4/1, Primorje EB 11/7.
Peterci: Medveščak -, Primorje EB -.
Tri osobne pogreške: Marko Jelavić - Med. (28').