Riječani "utišali" Pjesnike

20.07.2014.

20:55

Autor: Ivan Dorian Molnar

Pjesnici su poletjeli nakon vodećeg pogotka Bobana u 49. minuti. Međutim, Riječani su povratnicima među prvoligaše ubrzo srezali krila. Kramarić (56', 71') i Ajayi (64') autori preokreta vrijednog prvih ligaških bodova.

Prva HNL, prvo kolo: ZAGREB – RIJEKA 1:3 (0:0)

Stadion u Kranjčevićevoj, Zagreb. Gledatelja: 1.500

Sudac: Tihomir Pejin (Donji Miholjac)

Strijelci: 1:0 Boban 49', 1:1 Kramarić 56' (11m), 1:2 Ajayi 64', 1:3 Kramarić 71'

ZAGREB: Livaković – Šulc (od 57' Dučkić), Kovačić, Kolinger, Štiglec - Stepčić, Matić, Krovinović – Ljubičić (od 34' Medić), Šehić, Boban.

RIJEKA: Vargić – Tomečak, Samardžić, Lešković, Bertoša – Brezovec, Zlomislić (od 52' Moises/od 74' Jajalo) – Kvržić, Kramarić, Ajayi – Jahović (od 62' Sharbini).

Nogometaši Rijeke pobrinuli su se da povratak na prvoligašku scenu Zagrebu ne bude blistav. Topao doček? Vruće je bilo jedino na tribinama...Već u sedmoj minuti Kramarić je zatresao mrežu domaćih, ali pogodak je opravdano poništen zbog zaleđa. Rijeka je u prvom dijelu bila itekako poduzetnija, iako je prvi udarac u okvir vrata upućen tek u 23. minuti. Pokušao je tada Ajayi, ali njegov dalekometni udaraca lako je ukrotio Livaković.

Goodness Ajayi bio je najopasniji u redovima gostiju, odlično je Nigerijac u 27. minuti prošao po lijevoj strani i vratio loptu u sredinu za Kramarića, čiji udarac brani domaći vratar. Riječke prijetnje bile su sve češće, pokušali su do kraja poluvremena još Zlomislić i Kramarić, ali na odmor se otišlo bez pogodaka.

Nastavak su vrlo dobrom prilikom otvorili Pjesnici. Šulc je utrčao u kazneni prostor i prvi stigao na jednu odbijenu loptu. Srećom po Bijele, pucao je pokraj vrata. No, samo minutu kasnije, riječka obrana je kapitulirala. Bivši igrač kostrenskog Pomorca Gabrijel Boban pobjegao je svojim čuvarima i snažnim udarcem lijevom nogom zatresao mrežu Vargića – 1:0.

Zagrepčani su poletjeli nakon postignutog pogotka, koji kao da je probudio i nogometaše Rijeke. Prilika Jahovića nakon ubačaja Ajayija (završilo malo pokraj vratnice) bila je samo naznaka za ono što slijedi.

Izjednačili su Riječani u 56. minuti. Šehić je srušio Ajayija u kaznenom prostoru, a bez zadrške sudac Tihomir Pejin pokazao je na bijelu točku. Siguran izvođač bio je Andrej Kramarić – 1:1. Brzo su Bijeli stigli i do preokreta. Svoju odličnu igru pogotkom u 64. minuti okrunio je Ajayi, koji je u mrežu pospremio prizemnu loptu Kvržića za 2:1.

„Točku na i“ u Kranjčevićevoj i potvrdu pobjede Bijelih svojim drugim pogotkom stavio je Andrej Kramarić, koji je u 71. minuti završio akciju Brezovca i Ajayija. Nigerijac je definitivno bio prvo ime Rijeke, nezaustavljiv za obranu Pjesnika. Zagrepčani na čelu s Draženom Medićem imat će o čemu razmišljati nakon ove utakmice. Riječani su im zaželjeli dobrodošlicu – na prvoligaški način!