Rijeka pobjednik 62. Kvarnerske rivijere

01.06.2014.

20:44

Autor: Ivan Dorian Molnar

Nogometaši Rijeke pobjedom 3:0 u finalu protiv Verone osvojili su 18. naslov pobjednika Kvarnerske rivijere, najstarijeg omladinskog turnira u Hrvatskoj.

62. Kvarnerska rivijera, finale: RIJEKA – VERONA 3:0 (2:0)

Stadion Kantrida, Rijeka. Gledatelja: 1 200.

Sudac: Domagoj Vučkov (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Dangubić 8', 2:0 Dangubić 38', 3:0 Solomon 54'

RIJEKA: Bilandžić, Vidas, Bagadur, Batinić, Sošić, Gerald (od 75' Lucić), Kokorović (od 59' Fumić), Marciuš (od 65' Mršić), Dangubić (od 70' Brdar), Okechukwu (od 75' Filipović), Solomon. Trener: Renato Pilipović.

VERONA: Nervo, Boateng, Tentardini, Varricchio, Boni, Salifu (od 75' Menolli), Sall Mame (od 56' Checchin), Ronconi (od 56' Gilli), Calvetti (od 48' Birlea), Manolache (od 70' Dagnoni), Formigoni. Trener: Massimo Pavanel.

Juniori Rijeke impresivno su, bez primljenog pogotka (gol razlika 15:0!), došli do naslova pobjednika 62. Kvarnerske rivijere. U finalnom ogledu na Kantridi Bijeli su s 3:0 svladali Veronu dvama pogocima Filipa Dangubića, dok je pobjedu potvrdio Theophilus Solomon.

Humanitarni karakter – Solidno ispunjena centralna tribina stadiona na Kantridi uveličala je atmosferu finala. Sav prihod od ulaznica bit će uplaćen za pomoć stradalima od poplava u Slavoniji.

Riječani su opravdali ulogu favorita i od početka zagospodarili terenom. Posebno su nadmoćni igrači Renata Pilipovića bili u sredini terena, gdje su Kokorović i Dangubić dobivali svaki duel s gostima iz Italije. Publiku je na noge u osmoj minuti fantastičnim pogotkom podignuo Filip Dangubić. Riječki veznjak primio je loptu malo iskosa na desnoj strani te s oko 25 metara uputio „torpedo“, koji je odsjeo u gornjem lijevom kutu za 1:0.

Verona je rijetko bila opasna po vrata domaćih, vrijedi izdvojiti tek pokušaje Salifua (preko gola) te Formigonija, kojeg je lako ukrotio riječki čuvar mreže Bilandžić. Rijeka je svoju bolju igru okrunila još jednim pogotkom do kraja prvog poluvremena. Odlično je po lijevoj strani prošao Solomon, pucao s ruba šesnaesterca, loptu odbio gostujući vratar Nervo, no samo na glavu natrčalog Dangubića, koji je šalje u gol za 2:0 u 38. minuti.

Solomon najbolji igrač - Nigerijac Theophilus Solomon iz Rijeke proglašen je najboljim igračem turnira, dok je s tri pogotka titulu prvog strijelca odnio Nemanja Anđušić iz Sarajeva.

Nisu se gosti uspjeli probuditi u nastavku, a točku na „i“ velike riječke pobjede stavio je u 54. minuti Solomon nakon jednog lijepog solo-prodora. Nigerijac se riješio trojice talijanskih braniča i s 12 metara zatresao mrežu za konačnih 3:0.

Osvojili su riječki juniori tako svoj 18. naslov pobjednika Kvarnerske rivijere, najviše od svih momčadi koje su do sada nastupile na ovom omladinskom turniru. Nogometaši Sarajeva oporavili su se od jučerašnjeg polufinalnog poraza od Rijeke i pobjedom protiv Osijeka od 2:1 osvojili treće mjesto.