22:41 / 15.10.2014.

Autor: Vladimir Jurić

Uzbudljivo finale za pobjedu Primorja u Beogradu

Partizan Raiffaisen - Primorje Erste banka 10:11 u Beogradu, u utakmici 3. kola Skupine A Triglav regionalne vaterpolske lige. Cosmin Radu sa zvukom sirene pogodio je za pobjedu u Beogradu i konačnih 11:10 za Primorje Erste banku protiv Partizan Raiffaisena.

Partizan Raiffaisen - Primorje Erste banka  10:11  ( 1:2, 4:4, 2:3, 3:2)

Beograd – Bazen na Banjici. Utakmica 3. kola Skupine A Triglav regionalne vaterpolske lige. Gledatelja: 400. Suci: Maro Savinović (Dubrovnik), Andreja Stanojević (Jagodina). Delegat Nikola Marijanović (Beograd).

Partizan Raiffeisen : Rističević (12 obrana), Gelen 1, Mandić 5 (1), Vico, Subotić 1, Repanović, Gogov, Jakšić 2, Manojlović, Lazić, Stojanović 1, Asanović, Osmanović, Radojević. Trener: Vladimir Vujasinović.

Primorje Erste banka: Vićan (13 obrana), Burić 1, Radu 2, Krapić 1, Rakovac, Sukno 2 (1), Muslim 1, Petrović 1, Mudražija 1, Elez1, Šetka, Garcia, Čubranić, Vrlić. Trener: Ivan Asić.

Igrač više: Parrtizan R 8/5 , Primorje EB 13/8.

Peterci: Partizan R 1/1, Primorje EB 1/1.

Tri isključenja: Repanović (Par) – 26'.

Utakmicu bolje otvaraju domaćini koji, nakon rezultatske suše na početku, u petoj minuti dolaze u vodstvo golom Jakšića koji koristi igrača više. Već u slijedećem napadu izjednačava mladi Mudražija, koji također pogađa sa igračem više. U predzadnjoj minuti prve četvrtine Sukno pogađa za minimalnu prednost gostiju (1:2) nakon prvih osam minuta igre.

Drugi period igre završava bez pobjednika 4:4. Sukno otvara golijadu pogotkom iz peterca za prvi plus dva (1:3). Već u sljedećoj minuti uzvraćaju Jakšić i Mandić za 3:3. Do kraja četvrtine Primorje ipak zadržava prednost, pa se na odmor odlazi minimalnom prednošću 5:6.

U nastavku Riječani imaju stalnu prednost od jednog do dva gola, a u tom periodu kod Partizana se budi najbolji igrač Dušan Mandić, koji u trećoj četvrtini postiže dva gola.

Tri minute prije kraja utakmice Primorje ima prednost 10:8 i napad. No, nisu ga uspjeli realizirati. Domaćin koristi dva igrača više, pa preko Stojanovića i Mandića dolaze na minutu i deset prije završetka utakmice do izjednačenja 10:10. Riječani ne koriste napad, pa Partizan na četrdeset sekundi prija kraja ima prigodu za pobjedu. Domaćini čine pogrešku u napadu i na sedamnaest sekundi prije kraja sreća nasmiješila Primorju. Pokušaj, nakon prekršaja, četiri sekunde prije kraja završava preko Radua u golu za konačnu pobjedu.