Vaterpolisti Primorja do trinaeste pobjede u nizu

25.01.2014.

19:29

Autor: Vladimir Jurić

Mladost – Primorje Erste banka 5:10 (2:2, 0:3, 2:3, 1:2)

ZAGREB – Bazen Mladosti uz Savu. Utakmica 13. Triglav Jadranske vaterpolske lige. Gledatelja: 300. Suci: Copić (Šibenik) i Tiozzo (Split). Delegat: Pešušić (Zagreb).

Igrač više: Mladost 9/2, Primorje EB 6/3.

Peterci: Mladost  1/1, Primorje EB 1/1.

Mladost: Pavić ( 12obrana), Bukić, I. Milakovič 1, Lončar, Martinić, D. Živković, Capan, K. Milaković 3, Pavičić, I. Živković, Vukičević, Gagulić, Pisk, Dašić.  Trener: Vjekoslav Kobešćak

Primorje Erste banka: Vičan ( 10 obrana), Radu 2, Peroš, Mudražija, De. Varga 3, Sukno 1, Muslim, Petrović, Da. Varga , Obradović 3, Šetka 1, Garcia, Jelovina. Buljubašić. Trener: Ivan Asić.

Vaterpolisti Primorja Erste banke prošli su još jedno gostovanje i došli do trinaeste ovosezonske pobjede, te su tako nastavili niz nepobjedivosti. Utakmicu  je otvorio Denes Varga golom iz peterca u trećoj minuti. Potom mreže miruju tri i pol minute, kada iz daljine sa sedam metara izjednačava Ivan Milaković. Minutu kasnije Radu koristi igrača više za novo vodstvo Riječana. Ipak Kristijan Milaković izjednačava na 2:2 u posljednjim trenutcima prve četvrtine. Drugi period igre ponovno otvara svojim drugim golom Denes Varga, ovaj puta iz igre. Do kraja četvrtine sa  dva pogotka u listu strijelaca upisuje se Obradović, koji odvodi Primorje EB na veliki odmor sa vodstvom od 2:5.

U nastavku u strijelce se upisuju Sukno i Šetka. Domaćini ipak postižu dva gola sa igračem više nakon golova Vukičevića i Kristijana Milakovića.

Posljednju četvrtinu otvara drugim zgoditkom Radu za najveću prednost gostiju od plus pet (4:9). Smanjuje Kristijan Milaković svojim trećim golom, ovaj puta iz peterca. Posljednji gol djelo je Denesa Varge, koji postiže treći gol za konačnih 5:10.