"Važ je naš": Primorju prvi trofej sezone

21.12.2014.

18:49

Autor: Vladimir Jurić

"Važ je naš" orilo se s tribina Plivališta uz Savu nakon što je Primorje Erste banka pobijedilo Mladost i tako se treću godinu zaredom okitilo titulom pobjednika Kupa Hrvatske u vaterpolu.

Primorje Erste banka – Mladost 12:7 (4:0, 2:3, 2:1, 4:3)

Zagreb – Plivalište uz Savu. Kup Hrvatske, finale. Gledatelja: 600. Suci: Boris Margeta (Kranj), Dragan Štampalija (Šibenik). Delegat: Milan Grbin (Korčula). Supervizor: Milivoj Bebić (Split).

Primorje Erste banka: Vićan (5 obrana), Burić 2, Radu 2, Krapić, Peroš, Sukno 1, Muslim 4, Petrović 1, Mudražija, Elez, Vrlić, Garcia 1, Lazović, Buljubašić 1. Trener: Ivan Asić.

Mladost: Pavić (4 obrane), Bukić, Milaković 1, Lončar, Dašić, D. Živković 1, Capan, Buha 1, Pavičić, I. Živković, Vukičević 2, Bašić 1, Marcelić, Lozina 1. Trener: Vjekoslav Kobešćak.

Igrač više: Primorje EB 13/7, Mladost 11/5.

Primorje odlično otvara utakmicu. Već nakon tri minute ima prednost od 2:0, nakon što pogađaju Burić s igračem više i Radu. Do kraja četvrtine u strijelce se upisuju Sukno i Muslim. Drugu četvrtinu dobiva Mladost rezultatom 3:2. Prvo Buha u šestoj koristi igrača više za prvi gol Mladostaša, a onda minutu kasnije igrača više koristi Milaković za 4:2. Uzvraća Muslim s dva gola i ponovnih plus četiri (6:2) za Primorje. Ipak Duje Živković smanjuje na minus tri i rezultat 6:3 za Primorej EB na poluvremenu.

Nastavak donosi samo tri gola u trećoj četvrtini. Domaćini dolaze na minus dva (6:4), nakon što s igračem više pogađa Bašić. Ipak, do kraja četvrtine Petrović, a potom i Buljubašić pogađaju za još jedno vodstvo s četiri gola razlike, 8:4. Na početku posljednje četvrtine Radu pogađa drugi put za plus pet Primorja (9:4). Vukičević s dva gola donosi nadu Mladosti, ali sve dvojbe rješavaju Garcia i Muslim. Do kraja Lozina pogađa za Mladost, a točku na pobjedu, kao i na početku susreta, stavlja Damir Burić za konačnih 12:7.

Nakon utakmice Primorjaš Petar Muslim proglašen je najboljim igračem finalnog turnira Hrvatskoga kupa, a onda je kapetan Krapić iz ruku predsjednika Hrvatskog vaterpolo saveza i Primorja Erste banke primio pehar pobjednika. Potom su igrači i vodstvo pjesmom proslavili pobjedu i novi trofej u klupskim vitrinama.