Hrvatski radio

Radio Rijeka

Do sredine studenoga zabranjen ribolov plivaricom u Istri i na Kvarneru

17.10.2025.

13:29

Autor: Radio Rijeka

Ribolov

Ribolov

Foto: Ilustracija / Shutterstock

Za ribolov je zatvoren veliki dio akvatorija Primorsko-goranske i Istarske županije. Zabrana se odnosi na veliki dio zapadne istarske obale do rta Križ i istočne obale od rta Crna Punta i rta Marlera, te Valunsku valu. Zabrana ribolova plivaricom traje do 15. studenoga pa se malu plavu ribu ne smije loviti na tom području.

Odluku o ograničenju donijelo je resorno Ministarstvo poljoprivrede i ribarstva. Lovostaja službenog, dakle nema, kažu nam ribari, ali nema ni ribe tamo gdje je dozvoljeno loviti, pa se na istarskom području trenutno nalazi 60-ak brodova, a ulovi su slabi.

Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.