Hrvatski radio

Radio Rijeka

Liječnici KBC-a Rijeka misnim slavljem obilježili blagdan Gospe od Zdravlja

23.11.2025.

12:51

Autor: Radio Rijeka

Blagdan Gospe od Zdravlja

Blagdan Gospe od Zdravlja

Foto: - / KBC Rijeka

U bolničkoj kapeli u sklopu riječkog Kliničkog bolničkog centra na Sušaku jučer je slavljena misa u povodu blagdana Gospe od Zdravlja.

Predvodio ju je riječki nadbiskup Mate Uzinić u zajedništvu s bolničkim kapelanom Sinišom Vujčićem, dekanom trsatskog dekanata Nikicom Jurićem i svećenicima Riječke nadbiskupije.


- Okupili smo se da bismo molili za zdravlje bolesnih, svih korisnika bolnice i uspješan rad osoblja. Blagdan Gospe od Zdravlja podsjeća nas na to kako je Isus Krist svima i lijek i liječnik, poručio je nadbiskup Uzinić uvodeći u misno slavlje.


Uz brojne pozitivne i ohrabrujuće poruke, otac nadbiskup je u nadahnjujućoj propovjedi kroz temeljna kršćanska načela istakao uvid u zdravlje, bolest i duhovne temelje svakog čovjeka.


Nadbiskup je s okupljenim vjernicima podijelio i svoje iskustvo dvostruke hospitalizacije ove godine.


- Osjećao sam se u ovoj bolnici privilegiranim, ali mogu posvjedočiti da su i drugi pacijenti bili privilegirani. Važan je način na koji kao bolničko osoblje svoju službu obavljamo, osjećaj za drugoga. Isus je taj koji nam pomaže i kad smo pacijent, uči nas strpljenju i suradnji s liječnikom.


Naglasio je različitost pojedinih zdravstvenih problema, različite težine bolesti i potrebu trajnog razumijevanja, solidarnosti i ljubavi za bližnjeg.

Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.