Policajci Primorsko-goranske županije proteklih su dana zabilježili više provala u stambene objekte, automobile, ali i turističke objekte, kioske i jednu crkvu. Podsjećaju da na njihovim stranicama možete doznati ponešto o tome kako se zaštititi od provale.
U noći 27. travnja policija je primila dojavu da je u tijeku provala u kiosk u Krešimirovoj ulici u Rijeci. Dvije osobe koje su se trčeći udaljavali uskoro su uhvaćeni i privedeni na kriminalističko istraživanje. Radi se o dvojici hrvatskih državljana iz Rijeke, starosti 20 i 23 godine, a policija ih sumnjiči da su iz rashladne vitrine uz kiosk otuđili 44 bočice raznih bezalkoholnih pića. Otuđeni predmeti su im oduzeti i vraćeni vlasniku, a tvrtka je oštećena za oko 340 kuna.
Crikvenička policija dovršila je kriminalističko istraživanje nad trojicom počinitelja zbog sumnje da su pokušali počiniti tešku krađu. Sumnjiče ih da su 26. travnja pokušali provaliti u crkvu u Ulici kralja Tomislava u Crikvenici. Spriječili su ih policijski službenici, pa je počinjena šteta od nekoliko stotina kuna.
Od 1. listopada prošle do 27. travnja ove godine nepoznati počinitelji otuđili su različite predmete iz apartmana, vikendice i kuće na području Selca, Jadranova i Crikvenice. Vlasnici su ostali bez nakita, namještaja, televizora i drugih predmeta, a materijalna šteta procijenjena je na više od 42000 kuna.
Na riječkom području je od 25. do 27. svibnja provaljeno u dva osobna vozila te u jedan kombi. Provale su zabilježene u Bujskoj i Kumičićevoj ulici te na parkiralištu na Delti. Prema dosad utvrđenom, iz vozila su otuđeni dokumenti, novčanici s novcem, mobiteli, video kamera... vrijedni ukupno nekoliko tisuća kuna. Provjerite kako se zaštititi od provale u stambeni objekt.
Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.