Hrvatski radio

Radio Rijeka

Zelena stranka: Što državi znači Gorski kotar?

05.02.2014.

12:35

Autor: Larissa Smokvina

HRT logo

HRT logo

Foto: HRT / HRT

Primorsko-goranska županija reagirala je na pravi način nakon elementarne nepogode koja je pogodila Gorski kotar, no tužno je da je izostala reakcija državnih vlasti na čelu s premijerom Milanovićem, rekao je predsjednik Zelene stranke Aljoša Babić, osvrćući se na alarmantno stanje u Gorskom kotaru.

Elementarna nepogoda uzrokovana ledenom kišom, kakvu ne pamte ni najstariji Gorani, prilika je da državna vlast pokaže što joj doista znači Gorski kotar te održi sjednicu Vlade u nekom od goranskih mjesta.

Zeleni predlažu da se dobit velikih državnih firmi  koje novac dobivaju na račun Gorskoga kotara -  primjerice, Hrvatske šume - dijelom vrati Goranima za saniranje posljedica elementarne nepogode.

Poslušajte izjavu predsjednika Zelene stranke Aljoše Babića:

Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.