Hrvatski radio

Radio Sljeme

Matej Mišić izabran za predsjednika zagrebačkog SDP-a

11.04.2026.

14:32

Autor: Petra Halar

Matej Mišić

Matej Mišić

Foto: Goran Stanzl / PIXSELL

Na Izbornoj konvenciji Gradske organizacije SDP-a Zagreb za predsjednika je izabran Matej Mišić, dok su za potpredsjednike izabrani Alen Čičak i Snježana Prusec-Kovačić.


Mišić je u svom govoru zahvalio članicama i članovima na povjerenju, naglasivši i osobnu odgovornost koju preuzima zajedno s vodstvom organizacije. 


-Želim se zahvaliti članicama i članovima na povjerenju, ali i svojim potpredsjednicima Snježani i Alenu. To je za nas velika čast i odgovornost, ali i obveza da gradimo najjaču SDP-ovu organizaciju u Hrvatskoj- izjavio je Mišić.


Istaknuo je da je njegov politički put dug gotovo dva desetljeća te da je kroz godine prošao sve razine političkog djelovanja u Zagrebu, od lokalne razine do Gradske skupštine. 


-Uvijek sam bio vezan uz Zagreb te će moj rad kao predsjednika gradske organizacije biti posvećen isključivo Zagrebu- naglasio je Mišić.


Posebno se osvrnuo na potrebu okretanja budućnosti i učenja iz političkih izazova i grešaka iz prošlih godina.


-Ne moramo bježati od prošlosti i svih problema koje gradska organizacija ima, ali to nam treba biti pouka. SDP će se u Zagrebu baviti politikama, građanima i poboljšanjem njihovog standarda, a ne unutarnjim previranjima- istaknuo je Mišić.


Govoreći o dosadašnjem radu i ulozi stranke u Gradskoj skupštini, naglasio je važnost suradnje s lokalnim organizacijama i konkretnih rješenja za građane, dodajući da SDP mora ostati snažno usmjeren na komunalne i socijalne teme. Poseban naglasak stavio je na mjere koje su, kako je rekao, izravno usmjerene na poboljšanje života građana - od obrazovanja do socijalne skrbi. U tom kontekstu istaknuo je povećanje satnice pomoćnicima u nastavi, uvođenje novih naknada za osobe s invaliditetom te povećanje naknade za novorođenčad. 


-Škole i vrtići, domovi za starije, poboljšanje položaja naših sugrađana - to su teme kojima ćemo se baviti- kazao je Mišić.


-Danas počinje priprema stranke za izbore - prvo nacionalne, a zatim i lokalne. To ćemo graditi kroz snažne organizacije, od kvarta do kvarta - od Kašine do Gajnica, od Gračana do Kupinečkog Kraljevca - najavljuje Mišić.


Predsjednik SDP-a Hrvatske Siniša Hajdaš Dončić u svom je govoru dao širi politički okvir i naglasio važnost organiziranosti i argumentirane politike. 


-Iza svakog rezultata stoje tjedni rada, analiza i razgovora- poručio je Hajdaš Dončić.


Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.