Od 1. lipnja građani s prebivalištem u Zagrebu koji imaju 65 i više godina imat će pravo na besplatan javni prijevoz, priopćili su iz Gradske uprave.
08.04.2024.
13:36
Autor: Mario Mihaljević /Radio Sljeme
Dobra vijest za starije od 65 godina
Foto: Patik Macek / Pixsell
Od 1. lipnja građani s prebivalištem u Zagrebu koji imaju 65 i više godina imat će pravo na besplatan javni prijevoz, priopćili su iz Gradske uprave.
S obzirom na to da se radi o gotovo 160 tisuća Zagrepčana i Zagrepčanki koji ostvaruju ovo pravo, ZET je omogućio prijelazno razdoblje u kojem je besplatno korištenje prijevozne usluge moguće uz predočenje važeće osobne iskaznice na kojoj je vidljivo prebivalište u Gradu Zagrebu te da su korisnici navršili 65 godina.
Prijelazno razdoblje vrijedi od 1. lipnja do 30. rujna 2024. godine, a u navedenom razdoblju Zagrepčani i Zagrepčanke s navršenih 65 godina mogu na prodajnim mjestima ZET-a preuzeti besplatni godišnji kupon koji vrijedi 12 mjesec.
Gradonačelnik Tomislav Tomašević izjavio kako se ovime olakšava mobilnost starijim osobama i smanjuju im se troškovi života.
Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.

Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora
HRVATSKI RADIO
MEĐUNARODNI KANAL
NACIONALNI PROGRAMI