Hrvatski radio

Radio Sljeme

Održana humanitarna akcija "Omiljeni cvijet Ane Rukavine"

08.04.2017.

13:48

Autor: Magdalena Pongrac

HRT logo

HRT logo

Foto: HRT / HRT

„Omiljeni cvijet Ane Rukavine" naziv je humanitarne akcije koja se već tradicionalno organizira u našoj zemlji, a Anin omiljeni cvijet - tulipan, građani su mogli kupiti i na Trgu bana Jelačića. Na Cvjetnom trgu mogli su se upisati na listu dobrovoljnih darivatelja krvotvornih matičnih stanica.

Akcija je to koja živi već sedmu godinu za redom, a do sada je prodajom cvijeća za Zakladu Ana Rukavina prikupljeno oko 300 tisuća kuna. Anina majka, Marija Rukavina, koja je Upraviteljica Zaklade, ponosna je što u akciji sudjeluje 117 gradova i mjesta u Hrvatskoj s jednim plemenitim ciljem - pomoći drugome. Nije bitan iznos, bitna je namjena, namjera da se želi pomoći, da se probudi ta svijest, a svijest je davno već probuđena. Lijek je u svakome od nas, samo se trebamo upisati, oni koji imaju godine ako budu mogli jednog dana spasiti nekome život. Bez pomoći svih dobrih ljudi ne bi mogli, naglasila je Marija Rukavina.

Novac od prodaje tulipana Zaklada koristi da svojim radom doprinese razvoju Hrvatskog registra dobrovoljnih darivatelja matičnih stanica i radu Banke krvi iz pupkovine Ana Rukavina. Uz pomoć građana Zaklada je povećala broj potencijalnih darivatelja krvotvornih matičnih stanica s početnih 150 na više od 53 tisuće. Iz Hrvatskog registra izdano je ukupno 68 transplantanta za hrvatske i inozemne pacijente, čime je 68 teško oboljelih osoba dobilo priliku za život.

 

Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.