U 35. kolu HNL-a Dinamo i Split su izgubili. U petak je Hrvatski dragovoljac pobijedio Split 3:2. Uz sumnjivo dosuđene jedanaesterce, Split je s igračem manje do pred kraj utakmice vodio 2:1, ali su domaćini došli do 3 boda, koja ih možda i spase.
10.05.2014.
21:22
Autor: RS
HRT logo
Foto: HRT / HRT
U 35. kolu HNL-a Dinamo i Split su izgubili. U petak je Hrvatski dragovoljac pobijedio Split 3:2. Uz sumnjivo dosuđene jedanaesterce, Split je s igračem manje do pred kraj utakmice vodio 2:1, ali su domaćini došli do 3 boda, koja ih možda i spase.
Nogometaši Istre 1961 pobijedili su na domaćem terenu Dinamo 2:1 u susretu pretposljednjeg kola domaćeg prvenstva.
Poveli su gosti golom Ante Ćorića u 19. minuti. Izjednačio je Jure Obšivač u 58. minuti iz jedanaesterca. Prethodno je Jozo Šimunović dobio crveni karton pa je Dinamo ostatak susreta odigrao s igračem manje. Pobjednički pogodak zabio je Dejan Radonjić u 66. minuti.
Hrvatski prvak nastupio je u izmijenjenom sastavu. Zbog ozljeda i kartona u Pulu su doputovali i kadeti i juniori zagrebačkog kluba. Usto, ovo je bio rezultatski nevažan susreta za Dinamo koji je već osigurao naslov, a pred njim je u utorak uzvratna finalna utakmica Hrvatskoga kupa u kojoj dolazi na Kantridu sa zaostatkom od 0:1 protiv Rijeke.
Šesta Istra 1961 sada ima 44 boda, sedam manje od Lokomotive i Splita, a Dinamo ima 81 bodom, 14 više od druge Rijeke.
U večernjoj utakmici Lokomotiva - Rijeka 1:5 (1:3).
U nedjelju se u derbiju začelja sastaju Slaven Belupo i Zadar (17 sati) te Hajduk i Osijek na Poljudu s početkom u 19 sati.
NK Zagreb osigurao je prvo mjersto u Drugoj ligi i povratak u Prvu ligu HNL-a.
Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.

Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora
HRVATSKI RADIO
MEĐUNARODNI KANAL
NACIONALNI PROGRAMI