Rijeka pobijedila Split s 4:1

01.03.2014.

20:55

Autor: HRT

U 24. kolu hrvatskog prvenstva u subotu su na rasporedu bile dvije utakmice. Istra 1961 slavila je u gostima kod Osijeka 1:0, a Rijeka je na Kantridi bila uvjerljiva protiv Splita sa 4:1.

Nakon što su u petak nogometaši Hrvatskog dragovoljca nadigrali Zadar na Stanovima (4:0), prvi subotnji dvoboj 24. kola hrvatskog prvenstva također je bio uspješan za goste. Istra 1961 uzela je sva tri boda u Gradskom vrtu svladavši Osijek s minimalnih 1:0. Strijelac jedinog pogotka bio je Dejan Radonjić u 40. minuti. Tomislav Rukavina tako je porazom debitirao na klupi Osječana koju je preuzeo od smijenjenog Ivice Kuleševića.

Rijeka je na Kantridi ugostila Split i upisala visoku pobjedu od 4:1. Dvostruki strijelac za domaćine bio je Andrej Kramarić, koji je zabio u 49. i 78. minuti, a mrežu Splita tresli su i Anas Sharbini u 26. minuti te Ivan Krstanovićiz kaznenog udarca u 85. minuti. Pogodak za Split zabio je Goran Roce u 51. minuti. Od 84. minute Riječani su igrali s igračem manje nakon isključenja Ivana Tomečaka.

Istra 1961 je pobjedom u Osijeku preskočila Split na petom mjestu prvenstvene ljestvice. Rijeka je ostala treća približivši se drugoplasiranom Hajduku na dva boda zaostatka.

Posljednji susreti 24. kola igraju se u nedjelju. Hajduk će na Poljudu ugostiti Slaven Belupo, a u Maksimiru u zagrebačkom dvoboju Dinamo je domaćin Lokomotivi.

Rezultati 24. kola:

Petak:
Zadar - Hrvatski dragovoljac 0:4 (Ljubičić 4, Doležal 34, Šimurina 80-ag, Jazvić 82)