Radio Split

20:29 / 16.05.2014.

Autor: HRT

Split izborio kvalifikacije za Europu

Nogometaši RNK Splita i Lokomotive odigrali su neriješeno, 1:1, u derbiju zadnjeg, 36. kola HNL-a odigranom na Parku mladeži koji je izravno odlučivao o putniku u Europu, u koju idu Splićani.

Naime, iako su remijem obje momčadi izjednačene s 52 boda, Split ima bolju međusobnu gol-razliku i zauzeo je četvrto mjesto, posljednje koje vodi u europska natjecanja, dok su Lokosi prvenstvo končali na petoj poziciji.

Domaćin je poveo pogotkom Mate Bilića u 63. minuti, a glavni dio posla obavio je Kamerunac Belle. On je prošao Mrzljaka i posalo povratnu loptu Kvesiću, koji je zakasnio, ali spreman je zato bio Bilić, koji je niskim udarcem svladao Zeleniku.

Šest minuta prije isteka vremena katastrofalan pokušaj dodavanja Kvesića prema Zagorcu presjekao je Budimir, koji je potom sigurno zabio za 1:1. Ipak, do kraja golova nije bilo, a Splićanima je odgovarao i remi.

Crveni će tako sljedeće sezone, uz Dinamo, Rijeku i Hajduk, predstavljati hrvatski nogomet u Europi.