Hrvatski radio

Radio Split

Bogati program za Sudamju

03.05.2014.

18:40

Autor: RS

HRT logo

HRT logo

Foto: HRT / HRT

Na dobro Vam došla Sudamja! Evo nas u tjednu u kojemu slavimo blagdan svetog Dujma i Dan grada Splita - 7. svibnja. Na proslavu stiže cijeli državni vrh. Tradicijski je i ove godine organiziran bogati društveni, vjerski, kulturni i sportski program. Evo dataljnog programa proslave:

Program proslave blagdana sv. Dujma-Dana Grada Splita

 

 
DATUM
 
SAT
MJESTO
NAZIV
ORGANIZATOR
NAPOMENA
15. ožujka – 6. svibnja 2014.
10. 00
Lučica Spinut
Turnir o' balot
„ Sv. Duji Splita grada“
ST-ARC
 
23. travnja 2014.
 ( srijeda)
12.00
Palača Skočibušić Lukaris
Otvaranje izložbe 800-ta obljetnica vratnica Andrije Buvine
Konzervatorski odjel Ministarstva kulture
 
26. travnja 2014.
8.00-18.00
ŠC Bazeni Poljud
Međunarodni judo turnir sv. Dujam 2014.
Judo savez Splitsko-dalmatinske županije
 
 
28. travnja - 3. svibnja 2014.
 
Športski tereni pri Sjemeništu
Sudamja-nogometni kup
Splitsko-makarska nadbiskupija
 
28. travnja - 5. svibnja 2014.
 
19.00
 
20.00
Prvostolnica sv. Dujma
Devetnica u čast sv. Dujma:
-sveta misa i propovijed
- koncert duhovne glazbe
Splitsko-makarska nadbiskupija
 
1. svibnja 2014.
(četvrtak)
10.00
Park šuma Marjan
Proslava Međunarodnog praznika rada
Savez samostalnih sindikata i TZ grada Splita
 
1. svibnja 2014.
(četvrtak)
20.30
Riva
Cjelovečernji koncert KUD „Ivan Goran Kovačić“ Zagreb
TZ
 
2. svibnja 2013.
(petak)
20.30
Uvodića širina
Fešta sv. Križa
GK Varoš
TZ
 
2. svibnja 2013.
(petak)
 
16.00
Muzej grada Splita
Oživljena prošlost Splita-fotografiranje u baroknim kostimima
Foto-akademija Split
 
2. svibnja 2013.
(petak)
 
20.00
HNK Split
Spli'ski akvarel
HNK Split
 
2. svibnja 2013.
(petak)
 
20.30
Riva
Cjelovečernji koncert KUD-a„Jedinstvo“
TZ
 
3. svibnja 2014.
(subota)
9.00
Spinut
Sveučilišno veslačko prvenstvo
Sveučilišni športski savez
 
3. svibnja 2014.
(subota)
9.00-18.00
Školska sportska dvorana „Juraj Bonači“
Turnir sv. Duje
/sjedeća odbojka/
Odbojkaški klub invalida
 
3. svibnja 2014.
(subota)
10.00-12.00
Riva
Dječji program
„Mi smo srce Splita grada“
TZ
 
 
3. svibnja 2014.
(subota)
14.00-18.00
Riva-Park šuma Marjan
14. polumaraton
 sv. Duje
Maraton klub Split
 
 
3. svibnja 2014.
(subota)
17.30
Božulića dvori
Veče čakavske poezije
TZ
 
3. svibnja 2014.
(subota)
19.00
Kino Zlatna vrata
Koncert međureligijskog zbora „Pontanima“ iz Sarajeva
Ekumenska inicijativa žena iz Omiša
 
3. svibnja 2014.
(subota)
19.00
Riva
Music Talents glazbeni program „Dalmacija u mom oku“
Glazbeno- scenski program „Disco Inferno Magic“
TZ
 
3. svibnja 2014.
(subota)
20.00
HNK Split
Spli'ski akvarel
100. godina  HVK Gusar Split
HNK Split
HVK Gusar
 
3. svibnja 2014.
(subota)
20.30
Uvodića širina
Fešta sv. Križa
GK Varoš
TZ
 
3. svibnja 2014.
(subota)
20.30
Tvrđava Gripe
Koncert školskih bendova
3. gimnazija
 
3. svibnja 2014.
(subota)
21.00
Gat sv. Nikole
Proglašenje pobjednika veslačke Sveučilišne utrke u Spinutu
Splitski sveučilišni sportski savez
 
3. svibnja 2014.
(subota)
21.00
Plato ispred kripte sv. Lucije
Dramska predstava
„Muke sv. Dujma“
Dramski studio Ilirik
 
3. svibnja 2014.
(subota)
22.00
Peristil
Večer argentinskog tanga
Plesni centar Split
 
3. -10. svibnja 2014.
ŠRC Brda,HVK Gusar
Turnir sv.Dujma branitelja Domovinskog rata
Zajednica udruga dragovoljaca i veterana Domovinskog rata
 
3. i 4. svibnja 2014.
 
ŠC Bazeni-Poljud
Grdelini sv. Duje-Plivački miting
 
PK Grdelin
 
3. i 4. svibnja 2014.
 
ŠC Bazeni-Poljud
Otvoreno prvenstvo Splita-Sv. Duje 2014.
 
Gimnastički klub Marjan
 
3. svibnja 2014.
(subota)
12.00
Galerija umjetnina
Otvorenje izložbe izabranih likovnih radova učenika splitskih škola
Galerija umjetnina
 
4. svibnja 2014.
(nedjelja)
10.00
ŠC Gripe
Kup sv. Duje
Karate klub Jadran
 
4. svibnja 2014.
( nedjelja )
10.00-12.00
Riva-Bene-Riva
Humanitarna biciklijada sv. Duje
Biciklistički klub Marjan
 
4. svibnja 2014.
( nedjelja )
12.00
 
Gradska luka
(Riva)
 
13. međunarodna regata sv. Duje:
„Oxford-Cambridge-Split“
 
Splitski sveučilišni športski savez
 
4. svibnja 2014.
( nedjelja )
12.00
 
Peristil
Proglašenje pobjednika
13. međunarodna regata sv. Duje:
„Oxford-Cambridge-Split“
Splitski sveučilišni športski savez
 
4. svibnja 2014.
( nedjelja)
12.00
Zvonik sv. Duje
Postavljanje zastave na zvonik
TZ Grada Splita
 
4. svibnja 2014.
( nedjelja)
20.30
Riva
Cjelovečernji koncert KUD-a „Brodosplit“
 
TZ Grada Splita
 
5. svibnja 2014.
(ponedjeljak)
 
11.00
OŠ Dobri
Da škola Dobri procvita…
TZ Grada Splita
 
5. svibnja 2014.
(ponedjeljak)
 
12.00
Foyer HNK Split
Dan HNK Split
HNK Split
 
5. svibnja 2014.
(ponedjeljak)
12.00-19.30
Riva
Plesni program“Splitski moti“
 
TZ Grada Splita
 
5. svibnja 2014.
(ponedjeljak)
21.00
Riva
Koncert
Justin Jonson
TZ Grada Splita
 
5. svibnja 2014.
(ponedjeljak)
19.00
Stara gradska vijećnica
„Putovima baštine i kulture“
Otvaranje izložbe fotografija Košice- EPK
Grad Split
 
5. svibnja 2014.
(ponedjeljak)
 
19.00
Galerija Studio Naranča
Otvaranje izložbe Ivana Kožarića: Grafička mapa „Proljeće“
Galerija Studio Naranča
 
5. i 6. svibnja 2014.
9.00-12.00
Zajednica tehničke kulture- Kman
Radionice modelarstva,
robotike,
elektrotehnike i automodelarstva
Zajednica tehničke kulture
 
6. i 7. svibnja 2014.
(utorak i srijeda)
 
Cijeli dan
Riva
Sajam Sudamje
TZ Grada Splita
 
6. svibnja 2014.
(utorak)
10.00
Muzej grada Splita
Izložba iz fundusa Dujmovača
Muzej grada Splita
 
6. svibnja 2014.
(utorak)
11.00
Banovina
23. obljetnica prosvjeda pred Banovinom
HUS
Grad Split
 
 
6. svibnja 2014.
(utorak)
12.00
HNK
Svečana sjednica Gradskog vijeća Grada Splita i dodjela nagrada Grada
 
Grad Split
 
6. svibnja 2014.
(utorak)
18.00
Katedrala sv. Duje
 
Otvaranje moćnika i svečana večernja
 
Splitsko-makarska nadbiskupija
 
6. svibnja 2014.
(utorak)
20.00
Gradsko kazalište mladih
Premjerno izvođenje predstave „ Važno je zvati se Ernešto“
 
Gradsko kazalište mladih
 
6. svibnja 2014.
(utorak)
20.00
Palača Milesi
Otvaranje izložbe Christiana Ludwiga Atterseea
Galerija Kula
u nazočnosti austrijske veleposlanice u RH i predsjednika HAZU
 
6. svibnja 2014.
(utorak)
20.30
Riva
Cjelovečernji koncert „ Filip Dević“
TZ Grada Splita
 
 
6. svibnja 2014.
(utorak)
 
20.00
Dioklecijanovi podrumi
Otvaranje Praznika cvijeća
Parkovi i nasadi
TZ Grada Splita
 
6. svibnja 2014.
(utorak)
20.30
Dioklecijanovi podrumi
 ( istočna strana)
Otvaranje izložbi:
Natlija Kvesić „Svijet lutaka“
Viletina „ Dah proljeća“
Mladen Gunjević „Kad slike progovore“
Udruga Bolji Split „To smo mi“
Udruga Margina „Samozatajna ljepota“
TZ Grada Splita
 
6. svibnja 2014.
(utorak)
21.30
Peristil
Gala koncert: klape, pučki pjevači i Tedi Spalato
 
TZ Grada Splita
 
7. svibnja 2014.
(srijeda)
10.00
Peristil - Riva
Svečana procesija i sveta misa na Rivi
Splitsko-makarska nadbiskupija
 
7. svibnja 2014.
(srijeda)
12.30
Splitska ribarnica
Fešta spize i pića
SKMER
 
 
7. svibnja 2014.
(srijeda)
14.00-18.30
Microsoft inovacijski centar Split
kids@MIC
Microsoft inovacijski centar Split
 
7. svibnja 2014.
(srijeda)
16.00
18.00
19.00
Kinoteka Zlatna vrata
Radovi polaznika filmska radionice
Panoramske slike Splita
Pjesma s Jadrana
Kinoteka Zlatna vrata
 
7. svibnja 2014.
(srijeda)
17.00
Gradsko kazalište lutaka
Predstava „Darmarzemska“
Gradsko kazalište lutaka
 
7. svibnja 2014.
(srijeda)
17.00
Riva
Dječji koncert „ Na mlajima rič ostaje“
TZ Grada Splita
 
7. svibnja 2014.
(srijeda)
19.00
 
Riva
Tradicionalna
 spli΄ska tombola
UHRV grada Splita
Braniteljska zadruga „Mali luster“
 
 
7. svibnja 2014.
(srijeda)
21.00
Riva
Vatromet
Koncert Neno Belan &Fiumens i Marjan Ban&Diktatori
 
TZ Grada Splita
 
8. svibnja 2014.
(četvrtak)
20.00
Galerija MKC
Otvaranje izložbe Vladimira Freliha
MKC
 
8.- 11. Svibnja 2014.
ŠC Gripe
Državno prvenstvo u boksu
Splitski boksački savez
 
9. svibnja 2014. (petak)
9.00
Marjan
Podizanje europske zastave
 
Grad Split
JU „Park šuma Marjan“
 
9. svibnja 2014. (petak)
10.00-13.00
Riva
Padobranski skokovi povodom Dana Europe
Padobranski klub Graviton
 
9. svibnja 2014. (petak)
19.00
Riva
Program splitskih KUD-ova nacionalnih manjina: „ Dom je tamo gdje je pjesma“
 
Grad Split
 
10. i 11. svibnja 2014.
10.00-18.00
Žnjan
Padobranski skokovi
Padobranski klub Graviton
 
11. svibnja 2014.
(nedjelja)
 
 
 
10.00
 
 
 
Park šuma Marjan
Dan Marjana
JU Park šuma Marjan
Društvo Marjan
 

 

 
 

Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.