Torcida organizira veliki prosvjed na splitskoj Rivi u subotu u 14 sati. Traže ostavke čelnih ljudi HNS-a Damira Vrbanovića, Zdravka Mamića i Davora Šukera. Svi pozivaju na mirni prosvjed i najavljuju da neće iću na Poljud, gdje Hajduk u 17 sati mora odigrati još jednu utakmicu bez gledatelja, ovaj put protiv Zagreba.
Gradonačelnik Ivo Baldasar podupire ciljeve i ideje mirnog prosvjeda, te izražava uvjerenost da će okupljanje Torcide na Rivi proteći u najboljem redu, mirno, dostojanstveno, na način koji zaslužuju ime i tradicija Hajduka, ali i grad Split i svi naši građani. Stoji to u priopćenju kojeg je uputio organizatorima i navijačima uoči okupljanja na Rivi, a s kojega će Radio Split izravno izvještavati.
Mirno i dostojanstveno, pod parolom "Kontra mraku, kontra sili", proreći će prosvjed navijača Hajduka. Zlonamjerna su podmetanja da je cilj prosvjeda nešto drugo - kaže glasnogovornik Torcide odvjetnik Damir Gruić.
Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.