Svjetska bronca za Marija Možnika!

12.10.2014.

11:34

Autor: HRT

Nakon što je u subotu Filip Ude osvojio srebrnu medalju na konju s hvataljkama, danas je Marijo Možnik uzeo brončano odličje u vježbi na preči na Svjetskom prvenstvu u gimnastici u kineskom Nanningu! Marijo Možnik ima sada srebro s Europskog prvenstva i broncu sa svjetske smotre.

Pobijedio je uvijek spektakularni Nizozemac Epke Zonderland s ocjenom 16,225, a drugi je bio Japanac Kohei Uchimura s ocjenom 15,725. Možnik je bio treći s 15,000, a četvrto mjesto pripalo je Britancu Nileu Wilsonu s 14,766.

Bio je ovo sjajan SP za Hrvatsku, koja dosad nikad nije osvojila svjetsku medalju, a ovog vikenda uzeli su hrvatski gimnastičari čak dva odličja, a imali smo tri finalista, u finalu konja s hvataljkama bio je uz Udea i Robert Seligman, koji je usprkos zdravstvenim problemima zauzeo izvrsno peto mjesto.